SON DAKİKA

Güder'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sanayi Alanları Teşekkürü

Güder'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sanayi Alanları Teşekkürü
A- A+

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla ilçede 2 farklı alan sanayi alanı olarak belirlendi. Müjde niteliğinde kararla ilgili Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “İlçemiz için önemli olan bu karara imza atan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Sanayi bölgelerinin açılmasıyla Battalgazi ilçemiz faaliyet gösteren esnafımız nefes alacak.” dedi

Göreve geldiği günden beri Battalgazi ilçesinde sanayi sitelerinin kurulması için çalışmalar yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in girişimleri sonucunda Battalgazi ilçesine yeni sanayi alanları kurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar çerçevesinde Fırıncılar Mahallesi’ne ve Eski Malatya’da 2 ayrı sanayi alanı kurulacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla ilgili Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları projeyi imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Güne ayrı bir heyecanla başladık Battalgazi’deki ticareti canlandırma adına depremden önce farklı çalışmalar yapmıştık. Sanayi alanlarının oluşması gerekiyordu. Çarşı içerisindeki bodrum katlarda olan üretim tesislerinin sağlıklı bir alana taşınması gerektiğini ifade etmiştik. Bunun çalışmalarını yürüttük ve bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın imzalarıyla Battalgazi’de gerçekleştirmiş olduk. Battalgazi’de Eski Malatya dediğimiz bölgedeki sanayi alanı sit alanı içerisinde bir bölgeye sıkışmış, ciddi sorun oluşturuyordu. Eski Malatya açık hava müzesi şeklinde. Bu müzeyi tamamlamak adına Eski Malatya’daki bu eski alanları, yapıları boşaltıp turizm istifadesine sunmamız gerekiyordu. Geldiğimiz günden beri bölgede çalışmalar başlatmıştık. Güzel bir meydan kazandırdık ve sanayinin de oradan kaldırılması gerekiyordu. Eski Malatya ile Orduzu arasında çevreyolunda 26 dönümlük bir alanın Sanayi Sitesi olması için çalışma başlatmıştık. 26 dönümlük alanı Sanayi Sitesine kazandırmış olduk. Malatya’mıza Battalgazi’mize hayırlı olsun.” dedi.

Başkan Güder; “Her Alanda Güçlü Battalgazi İstiyoruz”

Kararla Battalgazi ilçesinin sanayi ve üretimle de ön plana çıkacağını ifade eden Başkan Güder, “Çarşı içerisindeki üretim tesislerini belli alana toplayıp düzenlenen alanda çalışmasını talep etmiştik sayın cumhurbaşkanımızdan, bu da Fırıncı bölgesiydi. 1900 dönümlük alan sanayi sitesi olarak ilan edildi. Sanayi bölgesi ilanıyla hizmetler daha seri ve güzel bir şekilde devam edecek. Tekel depolarında bulunan tekstilcilerimiz birkaç gün önce bizi ziyaret ettiler ve yer konusunda bizlerden yardım istemişlerdi. Tekstlik atölyelerimize de müjdeyi vermiş olalım. Battalgazi ilçemizin çarşı bölgesinde 15 binin üzerinde esnafımız faaliyet gösteriyor. Bu işyerlerinin hepsi depremle birlikte yıkıldı. Sanayi bölgelerinin açılmasıyla Battalgazi ilçemize nefes aldıracak. İlçemizde 1 milyon 900 metrekarelik bir alanın sanayi alanı ilan edilmesi, 26 bin bir alanı eski Malatya esnafı için sanayi alan edilmesi çok önemli. Kurulacak olan sanayi siteleriyle Battalgazi ilçemizin yanı sıra Pütürge, Doğanyol ve Kale ilçeleri de istifade edecek. Yeniköy Mahallemizin karşısında da yeni bir alan var. Sanayi alanı oluşturulması için takibini yapıyoruz. Orası da yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alan. İnşallah kısa süre içinde Sayın Cumhurbaşkanımız bu bölgeyi sanayi alanı olarak ilan edecektir.Şunu ifade ediyoruz; Her alanda güçlü Battalgazi. Battalgazi ilçemizde makyaj yapmayacağız, insanların hayatını etkileyecek projelere imza atacağız. Bu kararın imzalanmasında emeği geçen İl Başkanımıza,  Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Battalgazi’deki birinci heyecanımız Şehit Fevzi’deki kentsel dönüşümdü. Onu hayata geçirdik. Sanayi alanları da bir başka hayalimiz. Şehirler her ilde batıya doğru gelişir ama biz çalışmalarımızla bunu tersine çevirerek Battalgazi’mizin tercih edilebilir bir ilçe olmasını sağlayacağız. Zamanımızı maksimum düzeyde değerlendirdik. Sevdamız millet sevdası, gönül belediyeciliği, hizmet belediyeciliği yapıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

BÜLTEN 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar