SON DAKİKA

Gürkan Bütçeyi Nereye Aktarmış? Cevabını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Verdi

Gürkan Bütçeyi Nereye Aktarmış? Cevabını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Verdi
A- A+

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Malatya Büyükşehir Belediyesi yatırımcı bir belediye. Belediyeleri ikiye ayırmak lazım? Biri tanıtımcı belediyeler, birde yatırımcı belediyeler. Bunu en güzel bütçeden anlarsınız. Tanıtıma reklama mı harcıyor yoksa yatırıma mı harcıyor. Malatya Büyükşehir Belediyemiz bütçesini büyük oranda yatırıma harcıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen iş insanları ile yapılan istişare toplantısına katıldı.  

-“Malatya Büyükşehir Belediyesi yatırımcı bir belediye”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız,  Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ve diğer yatırımlarla alakalı bizleri bilgilendirdi. Kendisini ve ekibini huzurlarınızda tebrik ediyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesi yatırımcı bir belediye. Belediyeleri ikiye ayırmak lazım? Biri tanıtımcı belediyeler, birde yatırımcı belediyeler. Bunu en güzel bütçeden anlarsınız. Tanıtıma reklama mı harcıyor yoksa yatırıma mı harcıyor. Malatya Büyükşehir Belediyemiz bütçesini büyük oranda yatırıma harcıyor. İlçelerimizle birlikte. Yatırım çok önemli iyi ki bu kadar yatırım yapılmış. Son yıllarda Pandemi ve dünyadaki diğer hadiseler yatırımı çok daha maliyetli hale getirdi. Malatya’da Büyükşehir Belediyemizi ve diğer belediyelerimizi bu anlamda tebrik ediyorum hizmet belediyeciliği yaptıkları için, tanıtım ve reklam değil hizmete para harcadıkları için.” Dedi.

-“Çalışmaları sizinle birlikte yürüteceğiz”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz şunları söyledi, “Yerinde dönüşüm projesi kapsamında ise ilk temel Malatya’nın kalbi diyebileceğimiz tarihi bakırcılar çarşısında atıldı. Bütün bu çalışmalar koordineli bir şekilde bütün kurumlarımızın katkısıyla sürdürülecek. Bu çalışmaları sizinle birlikte yürüteceğiz. Bu amaçla buradayız. Talep ve beklentilerinizi yerinde dinleme imkânına kavuşmuş olacağız. Anlayışımız böyle Sayın Cumhurbaşkanımızdan gördüğümüz benimsediğimiz tutum budur. Sadece Ankara’da oturarak illerimizin, bölgelerimizin sorunlarını göremeyiz sağlıklı müdahalelerde bulunamayız. Her yöremize gidip orada ilgili taraflarla istişare etmek suretiyle çok daha sağlıklı bir şekilde sorunları tespit edip kaynaklarımız nispetinde müdahale etme imkânına kavuşmuş oluyoruz.” diye konuştu. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar