SON DAKİKA

"Hangi meslek sahibi olursanız olun, severek yapın"

A- A+

İnönü Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen ‘Tecrübe Paylaşımı’ programında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Başarı insana hiçbir zaman altın tepside sunulmaz, başarı çalışarak emek vererek ve bunları yaparken de dürüstlükten taviz vermemekle olur. Bunun için önce hedefiniz olmalı, hedefinize ulaşmak için çok çalışmalı ve emek vermelisiniz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen ‘Tecrübe Paylaşımı’ programında bir araya geldiği üniversiteli öğrencilerine tecrübelerini aktarıp, tavsiyelerde bulundu.

Başkan Çınar şunları söyledi; “Üniversite okumak, bu atmosferi solumak, farklı arkadaşlıklar edinmek gerçekten çok güzeldir, bizde aynı duyguları yaşadık. Sizler bizlerden çok daha şanlısınız çünkü imkanlarınız çok iyi. Siz değerli öğrencilerimiz, hayatınızın en verimli dönemlerini yaşıyorsunuz, eğitiminiz için her türlü imkan sağlanmış durumdadır. Bu enerjiyi ve hareketli dönemi doğru bir hedef ve mantıklı bir hayat tarzıyla bütünleştirilmesi ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Sizden istediğimiz; hangi işi yaparsanız yapın, hangi meslek sahibi olursanız olun, severek yapın, o işe gönlünüzü ve kalbinizi koyun, başarı insana altın tepside gelmez, emek ister, özveri ister, fedakarlık ister, gayret ister. Öncelikle kendinizi tanımanız, ne istediğinizi bilmeniz lazım çünkü ne istediğini bilmeyen bir yere ulaşamaz. Üniversiteden diploma almak eğitim hayatının bittiği anlamına asla gelmez, okul bittikten sonra sizi daha farklı bir hayat ve eğitim süreci bekleyecek. Eğitim hayat boyu devam eden bir gerçektir. Gelecekte ülkemizin ekonomik ve iktisadi hayatına tespit ve önerileriyle destek verecek olan, yol gösterecek olan sizlersiniz, onun içinde şimdiden dünyayı, ekonomik hayatı ve gelişmeleri yakından takip edip bu yönde kendinizi en güzel şekilde yetiştirmelisiniz. Her birinizin içerisinde farklı bir dünya var, umutlarınız ve hayalleriniz var. İçinizdeki o duyguları güçlü ve kalıcı bir şekilde gerçek hayata uygulamak ve başarılı bir hayata sahip olabilmeniz için öncelikle hedefe odaklanmanız gerekecek. Bir gün okulunuz bitecek ve buradan ayrılıp hayallerinizin ve hedeflerinizin peşinden gideceksiniz. Malatya’yı, sizlere emek veren öğretmenlerinizi ve büyüklerinizi asla unutmayın ve irtibatınızı kesmeyin. Büyüklerinizin tavsiyelerini dinlemekten geri kalmayın çünkü siz daha yeni yola çıkarken önde giden insanların tecrübelerinden yararlanmanız çalışmalarınıza güç katacaktır. Hangi mesleği yaparsanız yapın, öncelikle iyi bir insan, güvenilir bir insan, yardımsever ve hoşgörülü bir insan olmayı kendinize şiar edinin.” diye konuştu.

 

Çınar, “ Malatya’nın en büyük ilçesi olmasının yanı sıra nüfusu ve hizmet alanlarıyla 27 kentten daha büyük bir yapıya sahip Yeşilyurt’umuzda çocuklarımız, gençlerimiz ve öğrencilerimiz için devasa yatırımlar yapıyoruz, sosyal sorumluluk projeleri uyguluyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde açtığımız Millet Kıraathanelerimizle, Bilgi Evlerimizle, farklı spor dallarına yönelik yeni nesil Spor Tesislerimizle, robotik kodlama ve yazılım atölyelerimizle, 2,5 yıl içerisinde 700’e ulaşan sosyal ve kültürel etkinliklerimizle gençlerimizin ve siz değerli öğrencilerimizin hizmetindeyiz. Gençlik ve spor yılı ilan ettiğimiz 2021 yılı içerisinde öğrencilerimize ve gençlerimize yönelik hizmetlerimizden dolayı yapılan anketler neticesinde Cumhurbaşkanımızdan başarı ödülü aldık, bu ödülü de siz gençlerimize hediye etmiştik. Toplam maliyeti 25 milyon TL. 30’a yakın fiziksel yatırımı bölgemize kazandırırken, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle ilçemizde devam eden 75 milyon TL. maliyetinde yeni gençlik yatırımlarımızla gençlerimize yeni alanlar açacağız. 13 bölgemizde gençlik faaliyetlerini organize ettiğimiz kültür ve gençlik merkezlerimiz var. Bu yılın başında 800 olan lisanslı sporcu sayımızı 3 bin 700’e çıkardık, 2,5 yıl içerisinde düzenlediğimiz sportif ve sosyal etkinliklerimizden ise 17 bine yakın çocuğumuz ve gencimiz faydalandı. Yatırımlarımızla gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz, onlara en güzel şartlarda okuma ve spor yapma imkanı sunuyoruz. Dinamik, çalışkan ve sürekli üreten bir ekiple tüm bu işleri organize ediyoruz, çünkü biz memleketimizi, kentimizi, ilçemizi ve sizleri gönülden seviyoruz. Kapılarımız sizlere her zaman sonuna kadar açıktır. Siz değerli öğrencilerimize başarılı ve güzel bir eğitim dönemi temenni ediyorum. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Çınar daha sonra İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı makamında ziyaret edip, Yeşilyurt Belediyesi ile İnönü Üniversitesi arasında gerçekleşecek faaliyetler ve projeler üzerine fikir alış verişinde bulundu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar