SON DAKİKA

Her dönem 3 bin 500 özel harekatçı Malatya’da eğitim alacak

Her dönem 3 bin 500 özel harekatçı Malatya’da eğitim alacak
A- A+
Reklam

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, inşaat çalışmaları devam eden Özel Harekât Merkezinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Malatya’ya ekonomik anlamda önemli bir katkı sunacak olan Özel Harekât Merkezinde altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, merkez içerisinde asfaltlama çalışmalarında sona geldi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın inceleme gezisinde yer alan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, merkez içerisindeki altyapı çalışmalarının tamamlandığı söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ise, “ Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığımız merkez içerisinde ciddi anlamda hafriyat çalışması yaptı. 10 adet poligon yapılması, etrafının düzenlenmesi, kafeterya ve sosyal donatı alanlarının çevre düzenlemeleri de yapıldı. Merkez içerisinde ayrıca 20 bin m2 civarında BSK kaplama asfalt çalışması yapıldı” dedi.

Gürkan, “ Bugünkü değer ile 300 milyonun üzerinde hafriyat çalışması yaptık”

Özel Harekât Merkezinin Malatya ve Türkiye için önemli bir merkez olduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Hakikaten Malatya’nın ikinci Şoför Okulu olabilecek ve Türkiye’deki Özel Harekât polislerimizin buradaki Eğitim Merkezi’nde yetişerek, Türkiye’nin değişik illerinde görev yapacaklar. Biz belediye olarak buranın alt yapısını gerek hafriyat noktasında, gerek poligonların yapılmasında, gerek kanalizasyon çalışmaları noktasında, gerek sosyal donatı alanları noktasında, gerekse de yol ve asfalt çalışmaları yapılması noktasında belediye olarak bu çalışmaları üstlendik. Çalışmalara başladığımız tarihte baktığımızda bugünkü değeriyle 300 milyonun üzerinde sadece hafriyat çalışması oldu. 10 adet poligon yapıldı. Sosyal tesisler yapılıyor. Genel bütçemizde İçişleri Bakanlığında TOKİ tarafından yapılan ihale neticesinde son aşamasına geldi. Önümüzdeki yıl buranın açılışını da gerçekleştirerek, bunun karşılığında da biz polislerimizin sosyal ihtiyaçlarını giderme noktasında 5 yıldızlı bir Polis Evi’nin temelini atacağız. İnşallah onların hepsi birlikte yapılırsa, eğitim binalarıyla, dershaneleriyle, poligonlarıyla ve 5 yıldızlı Polis Evi ile kampüs alanında Malatya’mız Özel Harekât polislerini yetiştirecek ve Türkiye’nin her yerine Malatya’da yetişen polislerimiz görev yapacaklardır. Yaklaşık 3 bin 500 kişi de eğitim görecektir. 4-5 aylık eğitim sürecinden sonra ülkenin değişik yerlerine görev için gidecekler. 

Geçmiş dönemde Malatya’nın sosyal ve ticari hayatını olumlu yönde etkileyen Şoför Okulu ve acemi birliği burada kalktıktan sonra özellikle esnaflarımızın çektiği sıkıntılar hep bize geliyordu. Biz buranın yapılması noktasında Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza bu dileğimizi ilettiğimizde sıcak karşılanması, bu konuda talimatlandırılması, ihale sürecinin başlatılması ve son aşamaya gelmesi Malatya’mız için önemli bir kazanımdır. Bu anlamda emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Emniyet Genel Müdürümüze ve özellikle Özel Harekât Müdürümüz olan ve şu anda da Özel Harekât Daire Başkan Yardımcımız olan İsmail Bey’e, görevli olan Şenol Bey’e ve burada görev yapan arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkür ediyorum. Onlarda bu tesislerin ve Eğitim Merkezi’nin Malatya’ya gelmesi noktasında hem hiyerarşik hem de bürokratik anlamdaki engellerin kaldırılması noktasında bizlerinde alt yapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleriyle ilgili çalışmaların kanalize edilmesinde bizlere büyük emekleri geçti. Ben bu tesisin Malatya’mıza, güvenlik kuvvetlerimize, Özel Harekât polislerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar