SON DAKİKA

“İl Müdürlüğünüz uyuşturucu deposu olarak kullanılmış, senin haberin yok”

“İl Müdürlüğünüz uyuşturucu deposu olarak kullanılmış, senin haberin yok”
A- A+

Malatya Yeni Ses -Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmet binasında yaklaşık 5 bin adet uyuşturucu hap bulunması ve il müdürünün makam şoförünün uyuşturucu ticaretinden tutuklanmasına ilişkin olay TBMM Genel kurulundaki 2022 yılı bütçesine ilişkin görüşmelerde de gündeme getiriliyor.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın TBMM Genel Kurulunda bakanlığına ait 2022 yılına ait bütçe ile ilgili genel kurul konuşması sonrasında CHP ve AK Partili Milletvekilleri arasında bakanlığa  ait Malatya il müdürlüğü hizmet binasında yaklaşık 5 bin adet uyuşturucu hap çıkması ile ilgili tartışmalar yaşandı.

 

CHP Grubu adına TBMM Genel kurulunda konuşan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, “Malatya’daki İl Müdürlüğünüz uyuşturucu deposu olarak kullanılmış, senin haberin yok” demesi üzerine AK Partili Milletvekilleri arasında karşılıktı tartışma yaşandı.

 

TBM Genel kurul Tutanağında yer alan tartışma şu şekilde:

 

CHP GRUBU ADINA HASAN BALTACI (Kastamonu) –Şimdi, değerli arkadaşlar, sevgili ülkem, çelişki şu: Ya bu Bakanlar bu ülkenin bakanı değil ya da bahsettikleri ülke bu ülke değil. (CHP sıralarından alkışlar) Milletin, sokağın, ülkenin gerçeğinden o kadar kopmuşlar ki buraya geldiklerinde ya masal anlatıyorlar, hikâye anlatıyorlar ya provokasyon çıkarıyorlar ya da hakaret ediyorlar. Nasıl mı? Bakın, anlatayım: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, bütçe sunumunda uyuşturucu için demiş ki: “Madde kullanım riski ve madde bağımlılığından korunma eğitimleri düzenlenmektedir. Bugüne kadar 871.132 kişiye farkındalık eğitimleri verilmiştir.” Ya, senin daha kendi Bakanlığındaki uyuşturucu satıcılarından haberin yok. (CHP sıralarından alkışlar, AK PARTİ sıralarından gürültüler)

 

SEMİHA EKİNCİ (Sivas) – Bu ne biçim bir dil ya! Bu ne biçim bir dil yani! Böyle şey mi olur?

BAHAR AYVAZOĞLU (Trabzon) – Senin nereden haberin var? Nereden haber aldın?

HASAN BALTACI (Devamla) - Eğer biz açıklamasak Kastamonu İl Müdürlüğünüzdeki uyuşturucu satıcısından haberiniz yoktu. Sen kime farkındalık öğretiyorsun? Malatya’daki İl Müdürlüğünüz uyuşturucu deposu olarak kullanılmış, senin haberin yok. (CHP sıralarından alkışlar)  Gerçeklerden o kadar kopmuşsun ki kadın cinayetleri her gün artarken senin Bakanın çıkmış, demiş ki: “Kadın cinayetleri tolere edilebilir bir seviyede.”

SEMİHA EKİNCİ (Sivas) – Biraz saygı! Bu kadına biraz saygı!

HASAN BALTACI (Devamla) – Ya bu seviyeyi kim belirliyor Sayın Bakan?

BAHAR AYVAZOĞLU (Trabzon) – Öğreneceksiniz bunu, öğreneceksiniz!

HASAN BALTACI (Devamla) –  Bakın, diğeri ne demiş biliyor musun?

BAHAR AYVAZOĞLU (Trabzon) – Öğren, öğren!

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar