SON DAKİKA

İtfaiye ekipleri kavşaklara takılmadan olaylara gidecek

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen sinyalizasyon sistemi ile itfaiye ekipleri her hangi bir olaya müdahaleye giderken ışıklara takılmadan kavşaklarda geçebilecek.

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşların can ve mal kaybını önleyebilmek, gerçekleşebilecek olay, kaza, yangın ve acil durumlarda zaman kaybını önlemek ve olaylara daha hızlı müdahale edebilmek için yeni sinyalizasyon sistemi kurdu.  Tüm itfaiye araçlarında takip sistemi olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye araçlarının güzergahını takip ederek, yine trafik ışıklarına müdahale edebiliyor.

 

Vakaları en asgari düzeye indirmek için sinyalizasyon sistemi kuran İtfaiye Daire Başkanlığı sinyalizasyon sistemi uygulamaya başladı. İtfaiye aracının olay anına ilk müdahale için merkezden çıktığı anda göndereceği bir sinyalle, aracın geçiş güzergâhındaki sinyalizasyon sistemi, itfaiye aracının istikametine olan yerlerde yeşil ışığa dönerek, kavşaklarda yolu otomatikman açmış olacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar, “Burada hızlı ve daha etkin bir şekilde değerli hemşerilerimize can ve mal güvenliğini sağlayıp onlara hizmet edebilme noktasında itfaiye araçlarının kavşaklarda en hızlı bir şekilde yol alması gerekiyordu. Bunun için Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığımızın yardımı ile itfaiye araçlarının itfaiyeden çıktığı andan itibaren kavşaktaki bütün ışıkların itfaiyenin  geçiş yönüne doğru yeşil yanabilmesi için yeni sistemimizi kurduk. Bugün itibari ile hayata geçti. Burada santral merkezinde ihbarı aldığımız andan itibaren arkadaşımız putuna bastığı anda hem alarm verecek, hem de  bütün ışıklar bizim yeşil geçişimizi sağlamış olacak. Böylece inşallah olmaz, oluğunda bir vakaya en hızlı bir şekilde ulaşımımızı sağlamış olacağız.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar