SON DAKİKA

"Kayıp kaçağa müsaade etmeden işimize bakacağız"

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Doğanşehir İlçesi Sürgü Mahallesi’nde fiziki kayıp kaçak suların önüne geçmek için içme suyu rehabilitasyon ve izole çalışmaları başladı.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve Sürgü Mahalle Muhtarı Tamer Aktaş yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Sürgü Mahalle Muhtarı Tamer Aktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Sürgü Mahallesi’ni ziyaretinde içme suyu gözelerinin temizlenmesi, rehabilite ve izole edilmesi noktasında söz verdiğini ifade ederek, “Başkan dediğin böyle olmalı. Söz verince sözünde durmalı. Allah’ına kurban Selahattin Başkan. Seninle gurur duyuyoruz” dedi. MASKİ’nin 2022’ye hızlı başladığını söyleyen Muhtar Aktaş, “MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Sürgü Mahallemizde gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MASKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler Dairesi Başkanı Ramazan Toy ise, “Doğanşehir İlçemizin gözde mekânlarından olan Sürgü Mahallemizdeyiz. Sürgü ‘nün içme suyu şebeke yenileme çalışmaları 2007 yılında kısmi olarak yapılmış. Bunun dışında kalan şebeke eski olduğu için özellikle yaz aylarında nüfusun artmasıyla içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Yapacağımız çalışmalarla Sürgü ’nün içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

MASKİ Genel Müdürlüğü ile devamlı istişare içinde olduklarını söyleyen Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “Sürgü, suyun gözü dediğimiz özel bir yer. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın verdiği talimatlar ile MASKİ Genel Müdürlüğü Sürgü Mahallesi’nde eski hat ve yeni hatla rehabilitasyon çalışması ve aboneliklerin yenilenmesi çalışmaları gerçekleştiriyor. Bu çalışmalarla Sürgü Mahallesi’nde kayıp kaçak su kullanımını engellemiş olacaklar. Emeği geçen herkese ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda 2022 yılı içinde kırsala ağırlık verdiklerini ifade ederek, “MASKİ olarak sahadayız. Sahayı yönetmek anlamında tüm ilçe yöneticilerimiz ile paydaşız. Aynı amaca hizmet ediyoruz. Çözüm noktasında çok hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Ekiplerimiz de bu anlamda elinden geleni yapıyor. Fiziki kayıp kaçak sularımız için ciddi bir ekip kurduk. Bu bölgemizde ciddi bir çalışma yapacağız. Gözelerin temizlenmesi, hatların izole edilmesi gibi çalışmalarımız olacak. Cazibeli suyumuz varsa pompa çalıştırmayacağız. Boş yere israf etmeyeceğiz. Doğru yöneteceğiz. Bir yere 10 litre lazımsa 10 litre vereceğiz. Kayıp kaçağa müsaade etmeden işimize bakacağız. Yapacağımız çalışmalar Sürgü’ye hayırlı olsun” dedi.

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

[caption id="attachment_6329" align="alignnone" width="1095"]Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Doğanşehir İlçesi Sürgü Mahallesi’nde fiziki kayıp kaçak suların önüne geçmek için içme suyu rehabilitasyon ve izole çalışmaları başladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Doğanşehir İlçesi Sürgü Mahallesi’nde fiziki kayıp kaçak suların önüne geçmek için içme suyu rehabilitasyon ve izole çalışmaları başladı.[/caption]

[caption id="attachment_6330" align="alignnone" width="1079"]Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Doğanşehir İlçesi Sürgü Mahallesi’nde fiziki kayıp kaçak suların önüne geçmek için içme suyu rehabilitasyon ve izole çalışmaları başladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Doğanşehir İlçesi Sürgü Mahallesi’nde fiziki kayıp kaçak suların önüne geçmek için içme suyu rehabilitasyon ve izole çalışmaları başladı.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar