SON DAKİKA

Kernek Onur Ödülleri verildi

A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi.

2.Kernek Onur Ödülleri Kayısı Festivali’nde Sahiplerini Buldu

Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali’ne dâhil edilen, ikincisi düzenlenecek Kernek Onur Ödülleri, kayısı festivalin ilk günü gerçekleştirilen kortej sonrasında Büyükşehir Belediyesi Hizmet binasının yanında düzenlenen etkinlikle sahiplerini buldu.

Siyaset ve devlet adamı Recai Kutan’ın Kernek Onur Ödülü, Ankara’da ziyaret edilerek takdim edilmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi.

Törende Kayısı Festivali’nin başlatılmasına sağlayan ekipte görev alan Dr. Dr. Sadık Özen,  Gazeteciler Ertaç Önal ve Orhan Apaydın’a, Arslantepe Höyüğünde yaptığı kazı ve bilimsel çalışmalarla bilime ışık tutan ve Arslantepe’nin UNESCO Dünya Kültürel Kalıcı Mirası Listesi’ne alınmasına katkı sunan Prof. Dr. Marcella Frangipane, Sağlık alanında yaptığı çalışmalarla bir dönem İnönü Üniversitesinde de görev yapan ve şu anda Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Kardiyoloji Profesörü Ramazan Özdemir’e, Kayısının tanıtımına uzun yıllardır bilimsel olarak yaptığı çalışmalarla katkı sunan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Murat Asma’ya, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaptığı çalışmalarla dünyanın en büyük eğitim platformu UDEMY’nin kurucu ve yönetim kurulu üyesi, Carbon Health şirketiyle 2021 yılında en hızlı büyüyen ikinci özel şirketin sahibi ve Silikon Vadisi’nde yer alan firmalara şirket içi eğitimler veren Eren Bali’ye, Avrupa ve Balkan şampiyonluklarından sonra 2022 yılında Dünya Kadınlar Boks Şampiyonu olan ve son olarak Cezayir’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanan Hatice Akbaş’a,  MİAD Başkanı işadamı Yunus Aktaş’a Kernek Onur Ödülleri verildi. Yurtdışında bulunan Eren Bali’ni ödülünü ailesi aldı.

Onur Ödülleri AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Vali Hulusi Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Eski Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi ve protokolün diğer üyeleri tarafından verildi.

Geçtiğimiz yıl Kernek Meydanı’nın açılışı töreninde gerçekleştirilen onur ödülleri, ilk yılında Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ampute Milli Takımı Kaptanı Selim Karadağ ve Fizik Bilim Dalı Şampiyonu Feridun Balaban’a verilmişti.

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve 25.  Kayısı Festivali kapsamında Kernek Onur Ödülü verildi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar