SON DAKİKA

Kış ayı için sigorta uyarısı

Kış ayı için sigorta uyarısı
A- A+

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Sigortacılık Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Hakan Doğan, Malatya da yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı işyerlerinin uğradığı maddi zararlara değinerek, “Doğal afetlere karşı sigorta yaptırmak çok büyük önem taşıyor" dedi.

 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Sigortacılık Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Hakan Doğan, Malatya’da yaşanan kar yağışı sonrası bazı iş yerlerinin maddi zarara uğradığını işte tam da bu noktada sigortalı olmanın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha gündeme geldiğini ifade etti.

 

Sigorta yaptırmanın önemine dikkat çeken Hakan Doğan, “Doğal afetler maalesef ki  yoğun kar, yağmur yağışları sonrası yaşanabilen sel, taşkın, çatı çökmesi, hayvan, seralarda bulunan sebze ve meyvelerin  telef olması gibi hasarların oluşmasına neden oluyor. Yaşanan bu tarz afetlerde ve olumsuzluklar da devlet tarafından yapılabilecek yardımların yanı sıra sigorta şirketlerinin sağlayacağı katkılar büyük önem taşıyor. Hayatımızın her anı risklerle dolu. Sağlığımızdan mal varlıklarınıza kadar çok geniş bir yelpaze de hizmet verebilecek sigorta sektörünün ve sigortalı olmanın bilinci henüz tam olarak istenilen düzeyde değil. Sigorta bilincinin yaygınlaştırılması ve uygulanabilirliğinin arttırılması gerekmektedir. Hatta birçok sigorta türü tıpkı zorunlu trafik sigortası gibi zorunlu sigortalar kapsamına alınmalıdır” dedi.

 

Zorunlu poliçelerde bile sigortalılık oranının düşük düzeyde olduğunun gözlemlendiğini belirten Doğan, "Sigorta yaptırmanın önemi konusunda gereken bilincin oluşturulması adına çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yaşanmasını asla istemediğimiz ancak engelleyemediğimiz afetler ya da kazalar sonrasında sigortalı olmanın önemi daha çok gündeme geliyor. Yaşanan afetlerden, kazalardan ve olumsuzluklardan sonra sigorta bilincinin oluşması kayıpları beraberinde getirirken telafisi olmayan sonuçların doğmasını da sağlıyor" şeklinde konuştu.

 

Ne zaman meydana geleceğini bilmediğimiz doğal afetlerin, hayatın akışı içerisinde oluşabilecek risklerin güvence altına alınması gerektiğini vurgulayan Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük bir deprem, sel, fırtına, kar yağışı, yaşanabilecek bir trafik kazası, sağlığımızda oluşabilecek bir sorun sonrasında bilinç kazanmakta bir risktir. Geç kalmadan bir sigorta şirketi tarafından riskleriniz satın alınmalı, sigorta sektörünün önemi algılanmalı, gelecekte meydana gelebilecek her türlü olumsuz etkinin maddi yönünün paylaşılabilmesi adına poliçelere yatırım yapmak aslında kazançtır".

MALATYA'NIN GÜNDEMİNDEKİ VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN...

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar