SON DAKİKA

Malatya Adliye Sarayı'nın iptal edilen ihalesi 29 Eylül'de Yapılacak

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Deprem bölgemiz başta olmak üzere değişik il ve ilçelerimizde Proje çalışmaları devam eden yeni adliye binalarımızın yapım ihalelerini de kısa süre içerisinde gerçekleştireceğiz.” dedi.

Malatya Adliye Sarayı'nın iptal edilen ihalesi 29 Eylül'de Yapılacak
A- A+

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 24 Ağustos’ta yapılan ihalede yaklaşık maliyetin üzerinden teklif verildiği gerekçesiyle iptal edilen Malatya Adalet Binası Yapım işi ihalesinin 29 Eylül’de gerçekleştirileceğini açıkladı. Malatya’da adalet hizmetleri bir birinden kilometrelerce uzaklıkta bulunan 6 ayrı binada gerçekleştiriliyor. 

-ilk ihale iptal edilmişti 

Adalet Bakanlığı tarafından Yeşiltepe’de yıkılan askeri hastanesinin bulunduğu alana yaptırılacak olan Malatya Adliye Sarayı’nın inşaatı için 24 Ağustos günü düzenlenen ve 5 ayrı firmanın teklif verdiği ihalede en düşük teklif 1 milyar 500 milyon TL olurken, en yüksek teklif ise 1 milyar 923 milyon TL olmuştu. Yaklaşık maliyetin 1 milyar 387 milyon TL olduğu ihale, yaklaşık maliyetin üzerinde teklif verildiği gerekçesiyle iptal edilmişti.

-Bakan yeni ihale tarihini açıkladı 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama da, “Muhtelif il ve ilçelerimizde 9 Yeni Adliye Binalarımız ile 2 Adli Tıp Grup Başkanlığı Binalarımızın yapım ihalelerini önümüzdeki 1 ay içerisinde gerçekleştireceğiz. Deprem bölgemiz başta olmak üzere değişik il ve ilçelerimizde Proje çalışmaları devam eden yeni adliye binalarımızın yapım ihalelerini de kısa süre içerisinde gerçekleştireceğiz.” diyerek, Malatya Adalet Binası yapım işinin de 29 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

-Malatya’da adalet hizmetleri kilometrelerce uzaklıktaki 6 ayrı binada yürütülüyor

Depremler sonrasında Malatya’da adalet hizmetleri 6 ayrı binada yürütülüyor. Bu kapsam da, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, Malatya-Kayseri Yolu 8. Kilometredeki Gümrük ve Ticaret Bakanlığı il binasında ayrılan bölümde, İcra Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Eski Adliyenin karşısındaki 2 ayrı bina da, Malatya İdare Mahkemeleri, Kubilay Lisesi binasında, Ceza Mahkemeleri Malatya-Kayseri Yolu 10. Kilometredeki eskiden otel olan, son olarak okul olarak kullanılan ve depremden önce Bölge Adliye (İstinaf) Mahkemesi için tutulan Cafana (Görgü) Mahallesindeki bina da, Hukuk Mahkemeleri ise Malatya-Kayseri Karayolu üzerinde TEDAŞ binasının karşısındaki TÜİK binasında hizmet veriyor.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar