SON DAKİKA

Malatya Çarşı inşaatı için 2 ihale onaylandı, tutarı 4 milyar 460 milyon TL

Malatya Çarşı inşaatı için 2 ihale onaylandı, tutarı 4 milyar 460 milyon TL
A- A+
Reklam

6 Şubat depremlerinde tamamen yıkılan Malatya Çarşası’nın yeniden inşasını yürüten Emlak Konut’un  konut ve ticaret inşaatını kapsayan 2 ihaleyi onaylayarak sözleme imzaladığı bildirildi. Onaylanan 2 ihalenin toplam tutarı 4 milyar 460 milyon TL olarak kaydedildi. 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EKGYO) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan ve Malatya’yı kapsayan  2 ayrı  açıklamada T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirket arasında imzalanan “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” çerçevesinde Bakanlık adına Şirket tarafından Malatya Çarşısının yapımı için ihale edilen toplam bedeli 4 milyar 460 milyon TL olan olan 2 deprem projesinin sözleşmesi imzalandığı belirtildi. 

Emlak Konut tarafından KAP’a yapılan bildirimler şu şekilde; 

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Malatya Merkez 2. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’nin sözleşmesi, Yüklenici Leda Yapı ve Proje Taah. Ltd. Şti. ile 11.01.2024 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme Bedeli: 2.097.500.000 TL + KDV’dir.

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Malatya Merkez 1. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin  sözleşmesi, Yüklenici BCM Uluslararası Madencilik İnş. San. ve Tic. A.Ş. & KARÇAĞ Nak. İnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı (BCM&KARÇAĞ Malatya 2 İş Ortaklığı) ile 11.01.2024 tarihinde imzalanmıştır.

Sözleşme Bedeli: 2.362.500.000 TL + KDV'dir.”

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar