SON DAKİKA

Malatya Müftüsü Değişti

Malatya Müftüsü Değişti
A- A+
Reklam

Müftü Atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. Malatya Müftüsü Veysel Işıldar Aksaray'a atanırken, Malatya Müftülüğüne Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım  atandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Malatya'dan Aksaray'a atanan İl Müftüsü Veysel Işıldar, İstanbul İl Müftü Yardımcısı iken Mayıs 2019'da Malatya'ya atanmıştı.

-Müftü Şahin Yıldırım 

1973 yılında Düzce ili Kaynaşlı İlçesi Çatalçam Köyü’nde doğdu. İlkokulu Düzce merkezde bitirdikten sonra hafızlığını Düzce’de İmam-Hatip olan babası İrfan Yıldırım’da tamamladı.1993 yılında Düzce İmam Hatip Liseni’ni bitirdi. Aynı yıl Bolu İli Yeniçağa ilçesinde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı.

1994 yılında 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1996 yılında yatay geçiş yaptığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladı. 2000 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ne kaydoldu. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Din Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans’a başladı. 2002 yılında Haseki Eğitim Merkezi’ni, 2004 yılında “Din Eğitimi ve Hizmetlerinin Yürütülmesinde Müezzinlik Kurumunun Statüsü ve Fonksiyonları” adlı tez çalışmasıyla Yüksek Lisansı tamamladı.

1999 yılında İstanbul İli Şişli İlçesinde Kur’an Kursu Öğreticiliğinden İmam-Hatiplik görevine geçti. Haseki Eğitim Merkezi mezuniyeti sonrası Düzce İli Gümüşova İlçesine Vaiz olarak atandı.

2005–2007 yıllarında Ardahan-Damal, 2008-2011 yılları arasında Bartın-Amasra,  2011-2012 yılları arasında da Tekirdağ İli Muratlı İlçe Müftülüklerinde İlçe Müftüsü olarak, 2012-2017 yılları arasında İstanbul İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılında Kırıkkale İl Müftüsü olarak atandı.

8 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan il müftüleri kararnamesiyle Erzurum İl Müftüsü olarak atanan Şahin Yıldırım, Resmi Gazete'de 12 Kasım 2022 günü yayınlanan 11 Kasım 2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararıyla Malatya İl Müftülüğü görevine getirildi. Yıldırım,  evli ve 4 çocuk babasıdır.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar