SON DAKİKA

“Malatya sanayisi adına oldukça önemli bir durum"

“Malatya sanayisi adına oldukça önemli bir durum
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, aralarında Malatya'nın da bulunduğu 24 ili kapsayan 6. Bölge kapsamındaki teşvik süresinin 2 yıl uzatılmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Malatya sanayisi adına oldukça önemli bir durum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Malatya 1.OSB İş Adamları Derneği Başkanı ve  Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Akif Baştürk ise sanayici adına teşekkür etti.

Tüfenkci, Malatya'nın bölgesinde parlayan bir yıldız olduğunu kaydederek, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 2 yıl daha uzatılan 6. Bölge Teşvikleri bir kez daha hayırlı olsun. Cazibe Merkezleri kapsamında desteklenecek OSB ve Endüstri Bölgelerindeki imalat sanayi yatırımlarının belirlenen asgari tutarın üzerinde olması halinde 31 Aralık 2024 tarihine kadar 6.Bölge teşviklerinden yararlanabilecek. Malatya ekonomisi ve sanayisi için oldukça önemli bir gelişme" ifadelerine yer verdi.

Cazibe Merkezleri kapsamında enerji ve SSK teşviklerinin uzatılmasının Malatya'nın da içinde bulunduğu bölge illeri için hayati önem taşıdığını belirten Tüfenkci, " Başta Malatyamız olmak üzere bölge illerine de hayırlı olsun. Böylelikle yatırımlar hız kesmeden devam edecek, Malatya kazanacak, bölge kazanacak, Türkiye kazanacak. Vermiş olduğu destek nedeniyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

-İŞ DÜNYASINDAN TEŞEKKÜR 

Malatya 1.OSB İş Adamları Derneği Başkanı ve  Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Akif Baştürk ise şu açıklamayı yaptı; “Cazibe Merkezleri Programı kapsamında, yatırımların desteklenmesi hakkındaki karar, şehrimiz ve sanayimiz adına yapmış olduğumuz girişimler, şehrimizin ve bölgemizin sanayisinin hızla büyümesinin en önemli etkenlerinden biri olduğunu belirtmemiz üzerine, Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank'ın destekleri, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile 31.12.2024 tarihe kadar 2 yıl uzatılmıştır. Başta Malatya İlimiz olmak üzere, Bölgemize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu hususta bizlere eşlik ederek, Cazibe Merkezi Programının uzatılmasında büyük katkıları olan, Sayın Bülent Tüfenkçi Bakanımıza ve Sayın Valimiz Hulusi Şahin Beyefendiye de Sanayicilerimiz ve Girişimcilerimiz adına teşekkürlerimi arz ediyorum.” dedi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar