SON DAKİKA

Malatya'da 23 Nisan Kapalı Spor Salonu'nda Kutlandı

Malatya'da 23 Nisan Kapalı Spor Salonu'nda Kutlandı
A- A+

 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışının 104. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Malatya'da törenlerle kutlandı. 


Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında  ilk temsili kutlama İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşti. Nadire Dernek Ortaokulu öğrencisi Berat Nogay İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır’ı ziyaret ederek makamı devraldı. Nihat Tecdelioğlu İlkokulu öğrencisi Ahsen Neva Aksarı ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sami Er’i ziyaret ederek makamı devraldı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Öğretmenler Ortaokulu öğrencisi Erva Çetin ve Okul Müdürü Hanifi Özdemir Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret ederek öğrencimiz Erva Çetin, valilik görevini sembolik olarak devraldı.

Devir teslim töreninin ardında İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, öğrenciler ile birlikte Atatürk Anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulundu. 


Merkez Spor Salonu'nda İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 104'üncü Yılı Kutlama Programı gerçekleştirildi.  

 İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 104. yılını ve dünyanın ilk çocuk bayramı olan ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir sevinç ve gurur içerisinde idrak ediyoruz. Atalarımızın, bu topraklarda özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi verirken gösterdiği azim ve kararlılık, bugün bizlere güç ve ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Vatanını ve kutsal değerlerini korumayı vazifelerin en yücesi sayan Aziz milletimiz; "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" şiarıyla 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile bir kez daha büyük iradesini ortaya koymuştur. Ulusumuzun milli egemenlik ile taçlandırdığı bu eşsiz zafer, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklarımıza armağan edilmiştir.  Ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiği ve birçok vatandaşımızın acılarını yüreklerimizde hissettiğimiz 6 Şubat depremleri sonrasında bir araya geldiğimiz ve ikincisini kutlamakta olduğumuz 23 Nisan'ı sadece bayram olarak değil, aynı zamanda birlik ve beraberlik günü olarak da değerlendirmeliyiz. Bu zorlu süreçte, Malatya eğitim camiası olarak çocuklarımızın umudunu canlı tutmak ve yüzlerindeki tebessümü, gözlerdeki umudu ve canlı tutmak için büyük bir idare ile çalışmaktayız. Umudumuz; bu güzel şehrin en büyük sermayesi, her birimizin idaresi ise yaşayacağımız güzelliklerin göstergesi olacaktır.  Değerli Öğrencilerimiz, sizler bu şehrin ve ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin eğitimi ve gelişimi, milletimizin yarınları için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, sizlerin her türlü imkân ve fırsata erişiminin sağlanması, en öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, toplumumuzun kalkınması ve ilerlemesi için vazgeçilmez bir gerekliliktir. Bugün, sadece bayramı değil, aynı zamanda geleceğimizi şekillendirecek olan siz değerli gençlerimizin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bilgiye ve bilime olan inancınızı kaybetmeyin, sorumluluklarınızın bilincinde olun ve kendinize olan güveninizden asla şüphe etmeyin. Hedefimiz, sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş  tecrübeye sahip Türkiye yüzyılı mefkuresinin şuurunda gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişen potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Bizlerde, ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik sorumlu ve duyarlı çabalarınızda sizlere destek verecek ve her zaman yanınızda olacağız." ifadelerini kaydetti.

Kutlama programı okulların hazırladıkları halk oyunları, tiyatro, jimnastik ve çeşitli gösterileri sona erdi.

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar