SON DAKİKA

Malatya'da Hak Sahibi Olmayanlar İçin 15 Bin Konut Yapılacak

Malatya'da Hak Sahibi Olmayanlar İçin 15 Bin Konut Yapılacak
A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, “Seçim sürecinde vatandaşlarımıza 15 bin konut yapılmasına dair vaadimiz vardı. Ankara ziyaretimizde TOKİ ile yapmış olduğumuz ziyaret sonrasında mevcut hak sahipliği haricinde 15 bin fazla konut yapılması ile ilgili gerekli çalışmaları başlattılar” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı I. Birleşimi Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er Başkanlığı’nda saat 14.00’de Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er Malatya’nın yeniden ayağa kaldırılması noktasında bir ayaklarının sürekli Ankara’da olduğunu belirterek, “Malatya’da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ankara’da şehrimizin yeniden yapılanması, rezerv alanları ile yapılacak konutlarla alakalı olarak sürekli Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızla sürekli istişare halindeyiz. Seçim sürecinde vatandaşlarımıza 15 bin konut yapılmasına dair vaadimiz vardı. Ankara ziyaretimizde TOKİ ile yapmış olduğumuz ziyaret sonrasında mevcut hak sahipliği haricinde 15 bin fazla konut yapılması ile ilgili gerekli çalışmaları başlattılar” dedi. 

-“Beylerderesi üzerine ikinci bir viyadük talebimiz oldu”

Başkan Er, konuşmasının devamında “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ile mevcut çevreyolunun rehabilite edilmesi noktasında görüşmelerimiz oldu. Çevreyolu üzerinde bulunan kavşaklarla ilgili gerekli çalışmaların yapılması ile ilgili olarak da görüşmelerimiz oldu. Kuzey Çevre Yolu ile ilgili olarak da görüşmelerimiz oldu. Ayrıca Beylerderesi üzerine ikinci bir viyadük talebimiz oldu. Mevcut viyadük ilimiz trafiğini maalesef kaldıramıyor.” dedi.

-“ Söğütlü Cami mevcut alanına yapılacak”

Er şunları söyledi, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızın Malatya ziyaretinde, Malatya’mızın son durumu ile alakalı olarak bilgiler aktardık. Rezerv alanları ile alakalı olarak maalesef bilgi kirliliği var. Söğütlü Cami mevcut alanına yapılacak. İnşallah en kısa süre içerisinde Malatya’yı hep birlikte ayağa kaldıracağız. El birliğiyle hareket edersek deprem bölgesine aktarılan kaynakları en verimli şekilde değerlendiririz. Malatya’nın deprem bölgesi olduğunu unutmamalıyız ve gerekli tedbirleri almalıyız. Orta hasırlı binaların ruhsatlandırılması ile alakalı olarak tarih 5 Temmuza 2024 tarihine kadar uzatıldı.”

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar