SON DAKİKA

Malatya'da hazır betoncuların tekeli kırılıyor

Malatya'da hazır betoncuların tekeli kırılıyor
A- A+
Reklam

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10 gün içinde kurulan 2 yeni beton santralinin faaliyete geçeceğini açıklayarak, “En ucuz beton neredeyse maliyetine burada vereceğiz. Buradan betonculara da sesleniyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “fiyat yükselttiği tespit edilen firmalar bunun bedelini ağır para cezalarıyla ödeyecekler.” sözleri ile tepki gösterdiği hazır betoncuların tekeline karşı Malatya’da Büyükşehir Belediyesi 2 yeni beton santralini 10 gün içinde faaliyete geçiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Buradan betonculara da sesleniyorum. Yani o 2 bin 800 liraya, 3 bin liraya satanlar şimdiden fiyatı düşürsünler” dedi.

-Deprem bölgesinde tekel kurmuşlar 

Deprem bölgesinde hazır beton fiyatlarının yüksekliğine yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çimento ve hazır beton sektöründeki dengesiz fiyat artışları da yakın takibe alındı.” sözleri ile tepki göstermiş ve gereken cezaların uygulanacağını duyurmuştu. Ticaret Bakanı Ömer Bolat ise “Deprem bölgesinde, depremin vurduğu 5 büyük vilayette çok fahiş miktarda fiyatları yükseltme çabaları var. Rekabet edip fiyatları düşüreceklerine, tam tersine birlikte karar alıp fiyat yükseltme çabalarını görüyoruz.” Sözleri ile Malatya ile birlikte diğer deprem bölgesindeki illerde hazır betoncuların tekel kurduklarını vurgulamıştı. 

Malatya’da hazır beton sektörü tekeline karşı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, büyükşehir bünyesinde 2 yeni beton santralini kurdurarak, 10 gün içinde faaliyete geçirmeye hazırlanıyor. 

-“Buradan betonculara da sesleniyorum”

Sanayi Sitesindeki Bakırcılar Çarşısı Geçici işyerlerinin kura çekiminde konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Şimdi 2 adet beton santrali açacağız. En ucuz beton neredeyse maliyetine burada vereceğiz. Buradan betonculara da sesleniyorum. Bu memleketin üzerinden fırsattan istifade etmeye çalışanlara müsaade etmeyeceğiz. Gerekirse başka alanlarda da yatırım yapıp, milletin fırsatını kollayan insanlara da müsaade etmeyeceğiz. 2 beton santralimiz 10 güne kadar faaliyete geçecek. Yani o 2 bin 800 liraya, 3 bin liraya satanlar şimdiden fiyatı düşürsünler. Yani bu şehri el birliği ile ayağa kaldıracağız. Bu şehre sahip çıkacağız. Birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde bu şehri mazisine layık istikbale hazırlayacağız. Buradaki ticarethane sahibi kardeşlerimize işyerlerinin hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kaydetti.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar