SON DAKİKA

Malatya'da Pide Ekmeği ve Çay 10 TL oldu

Malatya'da Pide Ekmeği  ve Çay 10 TL oldu
A- A+

Malatya’da pide ekmeği ive çay fiyatı yapılan son zam ile birlikte 7.5 TL’den  10 TL’ye çıkartıldı.

Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın elektrik, su, akaryakıt, fiyatlarındaki artışlar, işçi ücretleri, SGK Primleri, işyeri kiraları, un ve diğer girdilerdeki artışlar dikkate alınarak, pide ekmek ve pişirim ücretlerinin yeniden düzenlenmesi talebi üzerine Malatya ESOB tarafından 200 gram 7.5 TL olan pide ekmeği, gramı aynı tutularak 10 TL’ye, yağlı pide 20 TL’ye, güvenç pişirme 60 TL’ye, tava pişirme 40 TL’ye, Alüminyum Folyo Üstü Pişirme 30 TL’ye, Biber, patlıcan şiş pişirme (1 kilo) 10 TL ve Lahmacun pişirme 2.5 TL’ye çıkartıldı.

Pide ekmeğin yeni tarifesi 2 Mayıs 2024 tarihi itibariyle uygulanacak. 

Somun ekmek için ise TSO tarafından 10 TL olarak fiyat belirlendiği, ancak tarifenin uygulanması için kararın Ticaret Bakanlığına gönderildiği, bakanlığın uygun görmesi halinde kararın geçerli olacağı öğrenildi.

Malatya Kahveciler Esnaf Odası Başkanlığının bazı temel girdilerdeki artışlar, çay, şeker fiyatlarına gelen zamlar, artan Bağ-Kur, SGK Primleri, İşçilik Ücretleri, Su fiyatları, Elektrik fiyatları, Doğalgaz fiyatları ve dükkan kira artışları vs. dikkate alınarak  Kahvehaneler, Çay Ocakları ve Kantinlere ait fiyatların yeniden belirlenmesi talebi Malatya ESOB tarafından uygun bulunarak, çay tarifesi 7.5 TL’den 10 TL’ye çıkartıldı. Yeni tarifeye göre, 1 çay 10 TL, pet bardakta çay 11 TL,  kahve 20 TL, nescafe 20 TL, oldu.

Çay bahçeleri, kafeteryalarda ise çay 20 TL, kahve 30 TL, nescafe 40 TL, 2 kişilik demlik 120 TL, 4 kişilik demlik 200 TL, 6 kişilik demlik 260 TL, 8 kişilik demlik 330 TL, 10 kişilik demlik 400 TL olarak belirlendi. 

Çay ocakları yeni tarifesi 2 Mayıs 2024 tarihi itibariyle uygulanacak.

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar