SON DAKİKA

Malatya'da Taksi, Minibüs ve Servis Ücretleri Zamlanıyor

Malatya'da Taksi, Minibüs ve Servis Ücretleri Zamlanıyor
A- A+

Malatya’da Taksi, Minibüs ve Servis Ücretlerine Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası ve  Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası’nın zam taleplerinin Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında görüşüldüğü ve alt komisyona havale edildiği bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), paydaş kurum temsilcilerinin katılımı ile 2024 yılı Haziran ayı genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

UKOME toplantısı, 5 Haziran 2024 Çarşamba günü Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda şehirlerarası yolcu otobüsleri için indir-bindir işlemlerine dair yer tahsisi, bazı cadde ve sokaklarda yeni trafik düzenlemelerinin yapılması, çeşitli güzergâhlarda toplu taşıma araçları için yeni durak yerlerinin belirlenmesi gibi gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantıda ayrıca Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın taksi ücretlerine, Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası’nın da minibüs ve servis ücretlerine ilişkin beklenti ve talepleri gündeme geldi.

Buna göre Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası taksi ücretlerine kilometre başına yüzde122, açılış indi-bindi ücretlerine yüzde 100, birim saat başına yüzde 192 oranında zam talep ederken;  Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası minibüs ücretlerine yüzde 70, servis ücretlerine 50 oranında zam talebinde bulundu.

Şehrimizin içinde bulunduğu zor şartlar göz önüne alındığında, hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın hak ve menfaatine olan makul bir oranı belirlemek üzere söz konusu talep alt komisyona havale edildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak ekonomik koşulları gözeten, kimseyi mağdur etmeyen ve tarafların memnuniyetini sağlayan bir yaklaşım içerisindeyiz. Alt komisyon çalışması kısa sürede tamamlanacak ve önümüzdeki günlerde yapılacak UKOME toplantısında karara bağlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”   /  BÜLTEN

 malatyayenises.com

malatyagazete.com                                                    

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar