SON DAKİKA

Malatya'daki Kızılaycılar hem kendi yaralarını hem de bölgedeki yaraları sarıyor

A- A+

Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Fatma Meriç Yılmaz, bu yılki yurtiçi kurban kampanyasının yarısının deprem bölgesindeki ailelere dağıtılacağını açıkladı. Yılmaz, Kızılay’ın Malatya’daki fabrikasında günlük 50 tane prefabrik barınma sistemi üretildiğini açıklayarak, bunların deprem bölgesinde kullanıldığını açıklayarak, “Buradaki ekiplerimiz kendileri de depremzede olmalarına rağmen, hem kendi yaralarını, hemde diğer deprem bölgelerinin yaralarının sarılmasına çok önemli katkı sağladılar.” dedi.

-Üretim fabrikasını inceledi…

Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Fatma Meriç Yılmaz, inceleme ve ziyaretlerde bulun8mak üzere Malatya’ya geldi. Kızılay’ın Malatya’daki barınma sistemleri üreten Kızılay Sistem Yapı Fabrikasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi alan Yılmaz, “Malatya’nın bir taraftan depremzede olması, ama bir taraftan da depremin yaralarının sarılmasında çok önemli bir fonksiyonu var buradaki Sistem Yapı Fabrikası nedeniyle. Burada şu anda günde 50 tane prefabrik yerleşim birimine dönüştürülüyor ve deprem bölgesine sevk ediliyor. Buradaki ekiplerimiz kendileri de depremzede olmalarına rağmen, hem kendi yaralarını, hemde diğer deprem bölgelerinin yaralarının sarılmasına çok önemli katkı sağladılar. Buradaki tüm ekibe teşekkür ediyorum.” dedi.

-Kurban Bayramında öncelik deprem bölgesine…

Türk Kızılay’ının bu yılki Kurban Kampanyasının Kurban Bereketini Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye sloganı ile başlatıldığını belirten Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Fatma Meriç Yılmaz, “Kurban Bayramı sürecine girdik.  Kurban Bayramı dönemi Kızılaycılar için paylaşma ve dayanışma anlamında çok önemli bir dönem. Bu sene Kurban Bayramı kampanyamızda, özellikle yurtiçi kurbanlarımızı deprem bölgesinde dağıtma organizasyonuna girmiş durumdayız. Normalde biz yurtiçi kurbanları konserveye çevirip yıl boyunca dağıtıyoruz. Bu sene bunun yüzde 50’sini konserveye çevirirken, yüzde 50’sini de deprem bölgesinde gerek aşevlerimizde, gerekse de depremzede ailelerimize teslim edecek şekilde organizasyon yapmış durumdayız. Bu yardımlaşmanın ve dayanışmanın bir fırsatı. Bu senede Kurban Bereketini Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye sloganı ile Kurban Kampanyamızım başlatmış durumdayız. Tabiki zor dönemlerden geçiyoruz, ama iyileşiyoruz, iyileşeceğiz. Bunu birlikte el ele tutuşarak yapacağız. Kızılay, başında olduğu gibi sonuna kadar depremzedelerimizin yanında olmaya devam edecektir.” Şeklinde bilgi verdi. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar