SON DAKİKA

Malatya'daki savunma sanayi yatırımı 1 Milyar TL tutarında

Malatya'daki savunma sanayi yatırımı 1 Milyar TL tutarında
A- A+

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Malatya'da, savunma sanayi için çok önemli ama savunma sanayinin 3 katı kadar da sivil sektörde ihtiyaç duyulan bir alan olan “Çok Katmanlı Baskılı Devre Üretilmesi” konusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu projemiz hayata geçtiği zaman 1 Milyar TL'nin üzerinde bir yatırım bekliyoruz.” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Vali Hulusi Şahin’i ziyaret etti. 

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir Valilik Makamında yaptığı açıklamada: “Felaketin boyutunun çok büyük olduğunu belirterek: “Depreme maruz kalan illerimizde çeşitli temaslarda bulunmak üzere ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Buradaki ana prensibimiz bölgenin ayağa kalkması noktasında biz ne yapabiliriz? Bunun çalışmasını yaparak deprem bölgesindeki her ile bir dokunuş yapmak istiyoruz. Malatya'da, savunma sanayi için çok önemli ama savunma sanayinin 3 katı kadar da sivil sektörde ihtiyaç duyulan bir alan olan “Çok Katmanlı Baskılı Devre Üretilmesi” konusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu projemiz hayata geçtiği zaman 1 milyar TL'nin üzerinde bir yatırım bekliyoruz. Yapacağımız bu yatırımın katma değeri çok büyük olacak. Bu sayede hem ithalatın önüne geçmiş olacağız hem de teknolojide yeni bir boyuta geçmiş olacağız. Bu yatırım sayesinde 300 kişi ile başlayıp 500 kişiye kadar ulaşan bir istihdamın da Malatya'da önü açılmış olacak. İstihdam edeceğimiz personelin bölgeden olması birinci önceliğimizdir. Yatırım yapılan ilimizde nitelikli personel bulamasak bile o bölgenin insanını eğiterek o bölgede istihdam etmek gibi bir idealimiz var” şeklinde açıklamada bulundu. 

Savunma Sanayii Başkanı Demir, Valilik ziyaretinin ardından, 1. ve 2.  Organize Sanayi Bölgesi Müdürleri ve İş insanlarının katılımıyla Organize Sanayi Bölgesinde bir araya gelerek, yapılması planlanan yatırımlara ilişkin istişarelerde bulundu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar