SON DAKİKA

Malatyalılarla böyle dalga geçiliyor

A- A+
Reklam

Yeni Malatyaspor’un 1 ay içinde önce mali genel kurulu yapıldı, ardından seçimli genel kurulu gerçekleştirildi.  Her iki genel kurulda kürsüde yapılan konuşmalar, isteyen herkesin meydanı boş bulmaları nedeniyle Malatya’nın geleceği  ve Malatyalıların umutları ile çok rahat bir şekilde oynanabileceğinin en güzel örneğini gösteriyor.

8 yıl süreyle Yeni Malatyaspor’un başkanlığını yapan Adil Gevrek, 1 yılda sadece yönetimi ile birlikte kulübe 125 bin TL verdiği ortaya çıkan mali genel kurulda çok rahat bir şekilde ‘318 milyon borcumuz var, bu borcu ben mi yaptım?” diye dalga geçebilirken, Yeni Malatyaspor başkanlığına aday olan ve geri çekilen  Kamil Göksu ise genel kurulda, yine çok rahat bir şekilde “Kimse benden para istemesin, vermem” diyebildi. Gevrek, “Bu kulüp daha ölmedi, bir öldürmeye de siz gelmişsiniz” diyerek, kendisini sütten çıkmış ak kaşık bile sanabiliyor. Çünkü hesap soran yok, meydan bomboş.  Her iki konuşma konusu filmlere replik yapılma izlenme rekoru kırar. Konunun çözümünü ise Mehmet Emin Katipoğlu söylüyor, “Malatya Malatya’da yönetilmeli.”

-Gevrek, “Bu borcu benmi yaptım” demişti, sonra eklemişti;  “Cebinde para vermeyen hiç kimseyi gördünüz mü?”

Yeni Malatyaspor’un 4 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen ve Adil gevrek yönetiminin oy çokluğu ile ibra edildiği Mali Genel kurulunda konuşan kulübün 8 yıllık başkanı olan Adil Gevrek, bilançoda 355 milyon 277 bin 508 TL gözüken borcu 318 milyon lira olarak açıklayarak, “Bu kulübün, evet 318 milyon borcu var bugün. Bunların hepsinin çalışmasını yaptık. Şimdi bu borcun sadece kur farkı 155 milyon, Bu borcu benmi yaptım değerli arkadaşlar? Çıkıp dışarıda istediğini söyle, hırsız de, o de, bu de, ama benim vicdanım rahat. Ben Allah’tan korkan bir insanım” demişti.

Mali genel kurula sunulan bilançoda 1 yıllık 152 milyon TL gelirin içinde kulübe yönetimi ile birlikte 1 yılda 125 bin TL katkı verdiği görülen Adil Gevrek, “Cebinde para vermen lazım. Türkiye’de başkan olup da, yönetici olup da cebinde para vermeyen hiç kimseyi gördünüz mü?” demişti.

Yeni Malatyaspor’un seçimli genel kurulunda mevcut başkan Adil Gevrek 8 yıl sonra kulübe veda etti, kongreye başkan adayı olarak giren Kamil Göksu, kongre ortasında adaylıktan çekilince, genel kurulda olmayan Aziz Ayboğa başkanlığındaki liste yönetime seçildi

-“Ben bu parayı ödeyeceğim, demedim. Kara Murat gibimi çıktım zannediyorsunuz? Ben cahil bir çocukmuyum”

Yeni Malatyaspor’un 26 Haziran 2022 tarihli seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren ve genel kurulda seçime geçilmeden önce adaylıktan çekilen Kamil Göksu’nun konuşması ise, 355 milyon TL borcu olan kulübe aday olduğunu unutarak, kendisinden 15 gün süreyle para istenmemesini ve hesap sorulamayacağını açıkladı. Bu açıklamaya gösterilen tepki üzerine adaylıktan çekildi.

Adil Gevrek döneminin Denetim Kurulu Başkanı olan Kamil Göksu, başkan adayı olarak çıktığı kürsüde “Sen bu parayı nasıl ödeyeceksin diye bana burada kimse hesap soramaz. ‘Ben bu parayı ödeyeceğim’ dediysem öderim. Benim hiçbir projemde para yok. Projem, bana 10 gün süre tanıyın. Parayla, pulla da bir işimiz yok. Ama ağzınızı açıyorsunuz, para, her şey para değil. Bu kulübü bu şekilde yönetemem. Sabah benden kimse para isteyemez. Adil başkanım burada, yarın sabahki ödemeleri benden istemesin. Ben kulübün geleceğini kurtarmak istiyorum, 10 gün dedim ama teknik işler uzayabilir. Benden kimse para istemesin. Bakın benden 15 gün kimse para istemesin. Kara Murat  gibimi çıktım zannediyorsunuz? Ben cahil bir çocukmuyum.” İfadelerini kaydetti.

Yeni Malatyaspor’un seçimli genel kurulunda mevcut başkan Adil Gevrek 8 yıl sonra kulübe veda etti, kongreye başkan adayı olarak giren Kamil Göksu, kongre ortasında adaylıktan çekilince, genel kurulda olmayan Aziz Ayboğa başkanlığındaki liste yönetime seçildi

-Sanki kulübü bir başkası öldürmüşte, kendisi kurtarıcı…

Kulübü 8 yıl süreyle yöneten ve kulüp küme düşünce 355 milyon TL borçla baş başa bırakan Adil gevrek, sanki başkaları kulübe zarar vermiş gibi, genel kurulda “bu kulüp daha ölmedi, bir öldürmeye de siz gelmişsiniz” sözleri ile para vermeyeceğini söyleyen Kamil Göksu’ya çıkıştı.

Yeni Malatyaspor Eski Başkanı Adil Gevrek, Kamil Göksu’nun adaylıktan çekilmesi üzerine söz alarak, “Burası çocuk oyuncağımı. Siz ödersiniz, ödemezsiniz, ben sadece bu kulübün menfaati için yapılacakları edilecekleri size tek tek anlatım. Şimdi siz çıkmış burada diyorsumnuz ki, ‘Ben para ödemeyeceğim, benden hiç kimse bir şey istemesin’ Niye çıktığınız siz bu yola? Siz ne diye çıktınız bu yola? Bu çocuk oyuncağımı? Şimdi kimse çıkmadı, siz çıktığınız, gelmişsiniz burada son dakikada, çıkıp öyle bir konuşma yapıyorsunuz ki, kusura bakmayın da bu kulüp daha ölmedi, bir öldürmeye de siz gelmişsiniz. Çıkmış diyorsunuz ki, ‘kimse benden 15 gün bir şey istemesin. Ben böyle bir şey söylemedim.’ Ya başkan adayı oluyorsunuz, bu çocuk oyuncağımı?” ifadelerini kaydetti.

-“Hiç kimse kusura bakmasın, sonumuz bu”

Yeni Malatyaspor’da yaşanılanları ve Malatya’daki genel durumu ise genel kurula Ankaraspor Başkanı olarak katılan Yeni Malatyaspor Kurucu Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu şu sözlerle özetledi, “Malatya, Malatya’da yönetilmelidir. Malatya bir yerlerde yönetilmemelidir. Hiç kimse kusura bakmasın, sonumuz bu.”

 

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar