SON DAKİKA

"Malatya'mıza verilmiş bir sözümüz var"

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, 2022 yılında Arıtma Tesisinde yapılan çalışmalar ve 2023 yılında yapılacak olan çalışmalar hakkında detaylı bir sunum yaptı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, teknik gezi ve incelemeler kapsamında MASKİ Genel Müdürlüğü İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleri’ni ziyaret etti. Tesiste yapılan toplantıya; MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve personeller katıldı.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın çevre ile ilgili hassasiyetini çok iyi bildiklerini ifade ederek, tüm ilçelere arıtma tesisi inşa ettiklerini aktardı. Mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını belirten Mert, “Her konuda önümüzü açan, tıkandığımız noktada devreye giren ve özellikle maddi kaynaklar konusunda sıkıntı yaşatmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a şükranlarımı sunuyorum. Bize sunulan imkânları bizlerde MASKİ Genel Müdürlüğü olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. 2023 yılında da sahada olacağız” dedi.

Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre bırakmak adına göreve geldiği ilk günden itibaren akarsulara atıksular karışmayacak dediğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Tesisimizde yapılan yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını yerinde görmek, çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar dilemek için tesisimizi ziyaret ettik. Malatya’mıza verilmiş bir sözümüz var. Doğayı koruyacağız, çevreyi koruyacağız. Akarsularımızı ve kaynak sularımızı koruyacağız. Tabiatı yormadan insan sağlığını korumamız şart. Bu yüzden çevre projeleri çok önemli. Şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlarken çok kıymetli mesai arkadaşlarım yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Özellikle çevrenin korunması noktasında Arıtma Tesisi personellerimiz önemli bir görevi yerine getiriyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK: kurum bülteni 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar