SON DAKİKA

Malatya'nın dünya çapındaki başarısının yankıları sürüyor

Malatya'nın dünya çapındaki başarısının yankıları sürüyor
A- A+

Kalkınma Bakanı olarak görev yaptı süreçte İnönü Üniversitesi bünyesinde Karaciğer nakli Enstitüsü binasının kurulmasında büyük katkı ve desteği bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bu enstitüde dünyada bir ilke imza atılarak, 5’li çapraz karaciğer naklinin gerçekleştirilmesini tebrik etti.

İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibinin dünyada bir ilke imza atarak, bu alanda tıp literatürüne girmesinin yankıları devam ediyor.

-“Bu başarı ayrı bir anlam taşıyor”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yayınladığı mesaj ile Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibini tebrik ederek, deprem bölgesi Malatya’da böyle bir başarının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yayınladığı tebrik mesajında, “Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibini gönülden tebrik ediyorum. Depremin yaralarını saran Malatya’da bu başarı ayrı bir anlam taşıyor.” İfadelerini kaydetti.

Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakanı olarak görev yaptığı dönem de Karaciğer Nakli Enstitüsü’nün kurulmasında önemli destek ve katkılar sağlamıştı.

-“Enstitü, bu başarısı ve uyguladığı yöntem sayesinde tıp literatürüne girdi”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’da bir mesaj yayınlayarak, Malatya’daki, dünya da bir ilk olan 5’li çapraz karaciğer nakli başarısını tebrik etti ve bu çalışmanın tıp literatürüne girdiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Türkiye’den dünyada bir ilk; 5’li çapraz karaciğer nakli” başlıklı açıklamasında, “Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakil Enstitüsü, dünyada bir ilke imza atarak 5’li çapraz karaciğer naklini gerçekleştirdi. Enstitü, bu başarısı ve uyguladığı yöntem sayesinde tıp literatürüne girdi. Hocalarımızı ve tüm ekibi tebrik ediyoruz. Bilindiği gibi, Türkiye karaciğer naklinde Avrupa'da birinci, dünyada ise ikinci sırada yer alıyor.” ifadelerini kaydetti. 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar