SON DAKİKA

Melisa Vargas'dan Malatya'nın eski günlerine kavuşması dileği

Melisa Vargas “Malatya’da olduğum için çok mutluyum. Bana yaşattığınız mutluluk için ve bana yaşattığınız bu sıcak karşılama için sizlere çok teşekkür ederim. Umuyorum ki Malatya’da çok çabuk bir şekilde eski güzelliğine kavuşur ve yaralarını sarar. Biz hepimiz bir aileyiz, hep birlikteyiz ve Malatya için bir aradayız” dedi.

Melisa Vargas'dan Malatya'nın eski günlerine kavuşması dileği
A- A+

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ beraberinde A Milli Voleybol Takımı oyuncularından Melisa Teressa Vargas Abreu ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler. 

Ziyarete Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ ile çok sayıda basın mensubu katıldı. 

Voleybolun ülkemizdeki gelişimine vermiş olduğu katkılardan dolayı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile her fırsatta kendisini Malatyalı olarak gördüğünü ifade eden Melisa Vargas’a Malatya’nın tanıtımına katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından onur belgesi takdim edildi. 

A Milli Formayla Milletler Ligi ve Avrupa Voleybol Şampiyonasındaki başarılı performansı ile Türkiye’nin şampiyonluğa ulaşmasında büyük katkılar sağlayan Melisa Vargas Malatya’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.  

GÜRKAN: MEMLEKETİNİZİN İNSANLARI SİZLERLE GURUR DUYUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Malatya’nın ve ülkemizin Milli gururunu Malatya’da ağırlamaktan, misafir etmekten büyük bir onur duymaktayım. Voleybol Federasyon Başkanımızın şahsında hemşerimiz Vargas ve değerli sporcularımızın ülkemize yaşatmış oldukları gururdan dolayı hemşerilerim ve milletimiz adına kendilerine müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 

Voleybol Federasyonu Başkanımız başarıyı kendisine şiar edinmiş bir insan. Yapmış olduğu çalışmaları yakinen takip etmekteyim. Milletimizin başarıya susamışlık noktasında değerli hemşerimiz medarı iftarımız Akif Üstündağ gerçekten gecesini gündüzüne katmış, voleybolcularımızın Türkiye’de, Avrupa’da ve Dünya’da başarılı olmaları için gecesini gündüzüne katarak yoğun bir çalışma içerisinde olmuştur. Bizlere bu güzel gururu yaşattıkları için hem hemşerilerim adına hem de milletimiz adına kendilerine teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Melisa Vargas her fırsatta Malatyalı olmaktan büyük onur duyduğunu ifade ediyor. Spor karşılaşmalarında göstermiş olduğu performansla hakikaten milletimizi temsil etme noktasında, şehrimizi temsil etme noktasında gayret içerisinde. Sayın Cumhurbaşkanımızın kendilerine vatandaşlık vermesi ve kimlik kartını kendilerine tevdi etmesinden sonra Melisa ismini aldı. Melisa’yı Malatya’da ve hemşerilerinin arasında görmekten büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Tekrar şehrinize hoş geldiniz diyor, memleketinizin insanları sizlerle gurur duyuyor. Malatya Federasyon Başkanı gibi başarılı insanlar yetiştirmiş ve bunlar dünya çapında başarılara imza atmıştır. Dünya çapındaki sporcuları ülkemize kazandırmışlardır. Bundan dolayı da Federasyon Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Başarılarından dolayı da Melisa Vargas’ı tebrik ediyorum. İnşallah Malatya Malatya bulunmaz eşin türküsünü olimpiyatlarda en yüksek perdede sergileyecekler ve Türk Bayrağını dalgalandırıp İstiklal Marşımızı söyleyeceklerdir. Onun haklı gururunu bütün millet olarak hemşeriler olarak haklı gururunu yaşayacağız” şeklinde konuştu. 

ÜSTÜNDAĞ: BİZLER SİZLERLE VAR OLDUK

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Sizlerle burada buluşmanın heyecanını ve gururunu yaşıyorum. 6 Şubat’ta yaşamış olduğumuz bu deprem felaketinden kendi memleketim olan Malatya’nın da ağır bir hasar aldığını, ağır bir kayıp yaşadığını diğer 11 ilde yaşadığımız gibi burada da yaşadık. Ben bizzat bunu yaşadım. Kendi ailem ve akrabalarımın yüzde 80’i hala Malatya’da ikamet etmektedir. Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Hayatını kaybedenlere Rabbimden rahmet diliyorum. Geride kalan yaralılara acil şifa diliyorum. Ben bu memlekette doğdum, bu memlekette yaşıyorum. Ben Orduzulu bir evladınız olarak, bu memlekettin yetişen çocuğu olmaktan gurur duyuyorum. Ben baba evim hala Orduzu’da deprem de olmasına rağmen asla ve asla ben bu memleketi terk etmeyeceğim. Ben ne kazandıysam bu memleketin çocuğu olarak kazandım. Bana çok şey kattı bu memleket. Her şeyden önce çalışmayı, güzel işler yapmayı, dürüstlüğü, şeffaflığı, nezaketi ve vatanına, milletine, memleketine, bayrağına, marşına sadık olmayı öğretti. Nasip oldu Türk Voleybolunun şu anki başkanlığını yapıyorum. Türk Voleybolunun bu yıl dünyada aldığı başarıyı dünyada hiçbir ülke almadı. Bir sezonda 3 şampiyonluk elde etti. Bu şampiyonluklarda aldığı puanla da dünyanın bir numarası oldu. Bununla da kalmadı Avrupa Şampiyonasını tarihinde ilk kez elde etti. Bu yıl bununla da kalmadı son olarak da olimpiyatlara katılma hakkını 24 takım arasında namağlup bitiren tek ülke Türkiye oldu. Dolayısıyla da hem olimpiyatlara katılma hakkını elde etti. Hem de ilk defa uygulanan dünya kupasını da kazandı. Vargas Malatyalı. Bizim evladımızı bağrımıza bastık. Vargas’ı Türk yapmak için çok mücadele verdik. Türk vatandaşı oldu, ‘nerelisin’ olayında da ‘Malatyalıyım’ dedi. Biz de onun Malatyalı olmasından gurur duyduk ve Vargas bu yıl demek ki bana sorduklarında hep bu 3 turnuvanın da en değerli oyuncusu seçildi. Dünyanın bir numaralı oyuncusu oldu. Dünyanın bir numaralı oyuncusunun da Malatyalı olması ayrı bir gurur oldu. Ben nasıl ki memleketimle gurur duyuyorsam, inanıyorum ki Vargas da o kadar benimsedi. Hem memleketi ile gurur duyuyor hem de buraya gelmekten mutlu olduğunu da belirtti. Ben de kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki bu ülkeye olimpiyatlarda da tarihinde hiç derece elde edilmemiş takım sporlarında. Bunu şu anda gerçekleştirecek takım sporunda bir voleybol garantiledi olimpiyata gitmeyi. Umut ediyorum ki orada da madalyanın rengini konuşuruz. Biliyorsunuz milyonlarca arayanımız oldu. ‘Malatya Malatya Türküsü’ ile de özdeştik. Her yerde Malatya’nın evlatları olarak şehrimizle gurur duymaya devam edeceğiz. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan tüm paydaşlarıma, taraftarlarımıza, gece gündüz demeden ekranları başında bizleri izleyen tüm halkımıza en içten sevgilerimi, şükranlarımı sunuyorum. 

Selahattin Başkanım, aslında ben ‘Selahattin Abi’ diyorum. Kendisi bu şehre çok şey kattı. Güzel hizmetler verdi ve uzun süredir de bu hizmetleri vermeye devam ediyor. Gerek Battalgazi Belediye Başkanlığında gerekse de Büyükşehir Belediye Başkanlığında maç öncesi ve sonrasında bizleri hiç yalnız bırakmadı. Başkanımızın da işi zor ama biz Malatyalılar olarak Başkanımızın yanında olmalıyız ve yardımcı olmalıyız. Taşın altına değil elimizi gövdemizi koyarak, bu şehri bir an evvel ayağa kaldırmalıyız. Artık dün yok, bugün ve yarın var. Bu günümüzü ve yarınımızı iyi inşa etmeliyiz. Güzel işler yapmalıyız. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Bizler sizlerle var olduk, sizlerle var olmaya devam edeceğiz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlerle gurur duymaya da devam edeceğiz. Bugün sizlerle beraber olmaktan da ayrıca gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” diye konuştu. 

VARGAS: MALATYA’DA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Malatya’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Melisa Vargas “Malatya’da olduğum için çok mutluyum. Bana yaşattığınız mutluluk için ve bana yaşattığınız bu sıcak karşılama için sizlere çok teşekkür ederim. Umuyorum ki Malatya’da çok çabuk bir şekilde eski güzelliğine kavuşur ve yaralarını sarar. Biz hepimiz bir aileyiz, hep birlikteyiz ve Malatya için bir aradayız” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Gürkan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Melisa Vargas’a çeşitli hediyeler takdim etti. Melisa Vargas ise Başkan Gürkan’a A Milli takım formasını hediye etti. 

-Valilik ziyareti

Malatyalı olduğunu söyleyerek, hemşehrilerimizin de sempatisini ve sevgisini kazanan Filenin Sultanları’ndan Küba asıllı Yıldız Voleybolcu Melissa Teressa ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ilimize gelerek Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.

Vali Yazıcı, 6 Şubat depremlerinden sonra kötü günler yaşadıklarını ancak voleybol milli takımının tüm Türkiye’ye olduğu gibi Malatya’ya da mutluluk yaşattığını, hatta bir parça da olsa acımızı unutturduğunu belirterek "Bize bu güzelliği yaşattığınız için hem bu ülkenin bir ferdi olarak hem de Malatya Valisi olarak şükranlarımı sunmak isterim. İyi ki bu güzelliği bize yaşattınız. Filenin sultanları olarak, ülkemizin başarısını bütün dünyaya duyurup, bizleri gururlandırdığınız için çok teşekkür ederim." dedi.

Konuşmasının ardından Vali Yazıcı, Vargas ve Üstündağ'a kayısı ve Arslantepe Höyüğü'nde çıkarılan eserlerin replikalarından yapılan plaket takdim ederken, Üstündağ ise Vali Yazıcı'ya Türkiye Voleybol Federasyonu plaketi ile Vargas'ın imzalı formasını sundu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar