SON DAKİKA

“Orta hasarlı binaların durumu Malatya'da açıklanacak”

“Orta hasarlı binaların durumu Malatya'da açıklanacak”
A- A+
Reklam

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Ankara’da , Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile Malatya Heyeti’nin yaptığı toplantı da çok önemli kararlar alındığını ve önemli önerilerin bakanlığa sunulduğunu bildirerek, “Malatya’mız için çözüm niteliğinde kararlar alınmıştır.”  açıklamasını yaptı.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve İnanç Sıraç Kara Ölmeztoprak, Malatya Büyükşehir belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret ederek, burada Malatya’nın projeleri ile ilgili olarak toplantı yaptılar.

-“Malatya’mız için çözüm niteliğinde kararlar alınmıştır”

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile yapılan toplantının oldukça verimli sonuçlandığını belirterek, “Malatya'mız 6 Şubat depremlerinden en fazla etkilenen illerin başında gelmektedir. Şehrimizin bir an evvel ayağa kalkması adına yapılan çalışmalarda hangi noktada olduğumuzu değerlendirmek için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ile önemli bir toplantı gerçekleştirdik.  Malatya’mız için çözüm niteliğinde kararlar alınmıştır.” dedi,

-“Plana Fuzuli ve Niyazi Mısri Caddelerinin eklenmesini talep ettik”

Milletvekili Tüfenkci, “Öncelikle çarşı merkezinin, Bakırcılar Çarşısı'nın olduğu yeri ve çevresini kapsayacak şekilde, bir bölümünün temelinin atılması, hazırlığı yapılan diğer yerlerde de çalışmalara başlanması kararı hayata geçirilmiştir. Yine mevcut şehir merkezi planına Niyazi Misri, İstasyon ve Fuzuli'nin de eklenmesi için Sayın Bakanımıza talebimizi ilettik.” dedi.

-“Orta hasarlı binaların durumu Malatya’da açıklanacak”

Tüfenkci şu bilgileri de verdi, “Toplantıda ayrıca yerinde dönüşüm ve orta hasarlı binaların durumunu da konuştuk. Sayın Bakanımızın bir kaç gün içerisinde Malatya'mıza yapacağı toplantıda bu konular da karara bağlanacak. Bir başka önemli konu olan Söğütlü Cami'nin akıbeti konusunda da Sayın Bakanımızın Malatya ziyaretinde karar verilecek. Camimizin büyütülerek şehrimize kazandırılması noktasında sunduğumuz talep üzerinde çalışılacak. 

-“Yerel özellikler korunacak”

Yeşilyurt, Gündüzbey, Banazı, Barguzu, Orduzu bölgelerinin yerel özelliklerinin korunmasına da dikkat edileceğini belirten Tüfenkci, “Yine yapımı devam eden TOKİ Konutları, Köy Konutları, sanayi alanları, Yeşilyurt, Gündüzbey, Banazı, Barguzu ve Orduzu gibi yerlerin dokularına uygun, özelliklerinin korunarak ayağa kaldırılması konuları da etraflıca konuşuldu bu toplantıda.” dedi.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar