SON DAKİKA

"Psikososyal destek depremzedeleri fiziksel ve ruhsal açıdan ferahlatır"

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı, İnönü Üniversitesi Rektörlüğünün katkı ve destekleri ile Sevginin Gücü adlı ilmi 3 ayrı konteyner kentte açık havada depremzede vatandaşlarla buluşturdu.

A- A+

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi depremzedelerin rehabilite sürecini hızlandırmak amacıyla sosyal sorumluluk kapsamında 3 ayrı Konteyner Kentte Sevginin Gücü adlı filmi vatandaşlarla buluşturdu.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı, İnönü Üniversitesi Rektörlüğünün katkı ve destekleri ile Malatya’da normal hayata biran önce dönmek, depremzedelerin rehabilite sürecini hızlandırmak, özellikle  de çocukların yaşanan travmayı daha kolay bir şekilde atlatmalarını gerçekleştirmek amacıyla Malatya’da kurulan üç konteyner kentte açık hava film gösterimi gerçekleşirdi.

Sevginin Gücü adlı film, Teknokent Konteyner Kentte, MALET konteyner Kentte ve Çilesiz Konteyner Kentte kurulan dev ekranda açık havada depremzede vatandaşların izleme imkanına sunuldu. 

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın “Bilindiği üzere 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler bu bölgelerde yaşayan insanlarımızı çok zor durumlarda bırakmıştır. Maddi, manevi olarak depremzedelerin yanında olunması, duyulan acının, yaşanan kayıpların telafisi olamaz ama kısmen de olsa elinden tutulması, yanında olup destek olunması, çaresizlik hissine bırakılmaması psikolojik olarak fayda sağlayabiliyor. Halkın günlük yaşam alanlarının kesintiye uğradığı bu dönemde, beslenme, giyim, korunma, tıbbi ve sosyal yardım gibi Psikososyal destek uygulamaları kişilerin hem fiziksel, hem ruhsal açıdan ferahlamaları için çok önemlidir.” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar