SON DAKİKA

Pütürge Bilimle Şenlendi

Pütürge Bilimle Şenlendi
A- A+

Pütürge İlçesinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için İnönü Üniversitesi’nin katkılarıyla Bilim Şenliği düzenlendi. 

Pütürge ilçe genelindeki okulların kendilerine ait stantlarda, öğrencilerin kendi çabaları ile hazırlamış olduğu; basit makinelerin kullanımıyla yapılan deneyler, belirli kimyasalların etkileşime girmesiyle oluşan tepkimeler gibi çeşitli etkinlikler düzenledi. 

Öğrencilerin bilimsel düşünme ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi ile bilime olan meraklarının arttırılmasının amaçlandığı Bilim Şenliğinde İnönü Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Gültek, Prof. Dr. Süleyman Köytepe, Doç. Dr. Fatih Bulut, Doç. Dr. Aydın Aktaş, Dr. Öğr. Üyesi İmren Özcan ve Arş. Gör. Cihan Anıl Benli ve üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu sunumlar ve deneyler öğrencilerin ilgisini topladı. 

akademisyenlerin rehberliğinde düzenlenen etkinlik stantlarında, öğrencilere deney yapma ve keşfetme becerilerini geliştirebilmeleri için fırsatlar sunuldu.

Pütürge Kaymakamı Ahmet Kasım Tecimen, etkinliğin amacının öğrencilerin bilime olan ilgisini artırmak ve onları bilimsel düşünmeye teşvik etmek olduğunu belirterek, öğrencilerin yaptıkları çalışmaların takdire şayan olduğunu ve gelecekteki bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlayacağını ifade etti. 

Bilim Şenliğine İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Bünyamin Akdemir, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, Prof. Dr. Rıfat Güneş, Prof Dr. Turgay Seçkin, Prof. Dr. Aziz Paşahan, Doç. Dr. Ünal KüçüK, Doç. Dr. Müslüm Murat Maraş, Doç. Dr. Hasan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Paşahan  ve çok sayıda akademisyen katılım sağladı.

Pütürge Kaymakamı Ahmet Kasım Tecimen, ilçeye gelen akademisyenlere teşekkür etti. 

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar