SON DAKİKA

Pütürge Muhtarları ayakta… “Bir müdür iftara 5 dakika kala görevden alınmaz”

A- A+

Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler. Açıklama da, “Biz 2023’e böyle bayram olacak diye hazırlanırken, maalesef bu şartlar altında biraz sıkıntılar doğacak diye düşünüyorum. Tabi bunun zararını görecek olan kişi, bizim kıymetli bizim başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Milletvekillerimiz bunun farkında değiller ” denildi.

 

Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, dernek binasında beraberinde mahalle muhtarları ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve görevden alınma şekline ağır tepkiler gösterdi.

 

-“İftara 5 dakika kala görevden alındı”

 

Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, “Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay görevden niçin alındığını, neden alındığını bizzat biz bunun peşindeyiz? Görevden almanın usulü, üslubu vardır. Bir yolsuzluk olur, eğitimde sıkıntılar olur, biz sadece Malatya İl Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmasını nedenini öğrenmek istiyoruz. Battal Kanbay, Malatya’nın bir evladıdır,  Pütürge’nin de bir evladıdır. Tabiki göreve geldiği gibi, gidecektir de. Ama görevden almanı da edebi ve üslupları vardır. Bu mübarek  Ramazan ayında, iftara  5 dakika kala bir İl Milli Eğitim Müdürünün görevden alınmaması gerekiyor.  Görevden almanın da bir usulü, üslubu vardır.” İfadelerini kaydetti.

 

Aslan, “Bugünden itibaren ve muhtarlarım şahsım adına Battal Kanbay’ın her zaman arkasında olacağız. Battal Kanbay bugüne kadar bir yolsuzluk yapmamıştır. Malatya’da bir eğitim sıkıntısı olmamıştır.”  dedi.

 

-“2023’e sıkıntılı girilecek, milletvekilleri bunun farkında değiller”

 

Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan şunları söyledi, “Özellikle bizim Malatya milletvekillerine sesleniyorum, biz 2023’e böyle bayram olacak diye hazırlanırken, maalesef bu şartlar altında biraz sıkıntılar doğacak diye düşünüyorum. Tabi bunun zararını görecek olan kişi, bizim kıymetli bizim başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Milletvekillerimiz bunun farkında değiller. Yüzde 80 oranında oy vermiş olan Pütürge bu durumu hakketmemiştir, bir Pütürge evladını iftara 5 dakika kala görevden almak uygun olmamıştır. Tabiki milletvekillerimiz ve il başkanlarımız bunun bilincindedir.”

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

 

[caption id="attachment_6741" align="alignnone" width="1088"]Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler. Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler.[/caption]

[caption id="attachment_6742" align="alignnone" width="1035"]Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler. Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler.[/caption]

[caption id="attachment_6743" align="alignnone" width="909"]Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler. Pütürge Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Aslan, 68 mahalle muhtarı ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek aslen Pütürgeli olan Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay’ın görevden alınmasına ve alınma şekline tepki gösterdiler.[/caption]

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.