SON DAKİKA

“Rahmetli anneannem, 'siyaset bizim en değerlilerimizi bizden aldı' demişti”

“Rahmetli anneannem, 'siyaset bizim en değerlilerimizi bizden aldı' demişti”
A- A+

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Eski Malatya Belediye başkanı iken gelin ive 2 torunu ile birlikte şehit edilen Hamido olarak bilenen Hamid Fendoğlu’nun annesinin dayısı olduğunu açıklayarak, “Rahmetli anneannem, 'siyaset bizim en değerlilerimizi bizden aldı' demişti bana. O yüzden bizi de siyasete karşı uyarırdı hep.” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan’ın sosyal medya hesabından yayımladığı mesajı şu şekilde; “Anneannemin abisi, annemin dayısı Hamido namıyla müsemma Şehit Hamid Fendoğlu Dayımı şehadetinin 46. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum.

Doğruluğunu, dürüstlüğünü, mertliğini ve cesaretini hiçbir zaman unutmadık. Ne ailemiz unuttu ne Malatya unuttu. 

Haktan yana, milletinden yana, doğruluktan yana bir insandı. Geldi geçti bu diyardan. 

Kendisine o alçak saldırı düzenlendiğinde yanında olan gelini Hanife Yenge ve torunları Bozkurt ve Kürşad ile umuyoruz cennette bir aradalar.

Makamları ali olsun...

Hamid Dayı şehit edildikten 5 yıl sonra dünyaya geldim ben. Rahmetli anneannemden çok dinledim. Sonra akademik hayatım Siyaset Bilimi alanında geçti. Türkiye siyasi tarihini inceledim, derslerini anlattım, konferanslarını verdim, makalelerini yazdım. Her 1980 darbesi öncesi tarih dile geldiğinde, aynı zamanda bir aile hikayesi de dile geldi bende. 

Yıllar sonra bugün, Hamid Dayı'nın Belediye Başkanı olarak görev yaparken şehit edildiği şehirde milletvekili olarak görev yapmak nasibimize yazıldı. Esasen milletvekilliğinde Malatya tercihimin bir yanında hep bu vardı.

Rahmetli anneannem, 'siyaset bizim en değerlilerimizi bizden aldı' demişti bana. O yüzden bizi de siyasete karşı uyarırdı hep. 

Şimdi belki de Hamid Dayı'nın çok sevdiği, çok emek verdiği ve nihayetinde uğruna şehit edildiği bu şehre, bu şehrin insanlarına o yarım kalan görevimizi yerine getirerek ayrılacağız bu görevlerimizden. 

Şehir, tarihinin en zor zamanlarını yaşarken yapacağımız ufacık bir katkıyla dahi olsa ardımızdan bir hayır dua alıp o şekilde görevimizi tamamlamak nasip olsun. Hem böylece belki Hamid Dayı'nın da Hanife Yenge'nin de Bozkurt ve Kürşat'ın da ruhlarına bir dua vesilesi, bir inşirah vesilesi olsun...

Son bir not: Hamid Dayı'nın, yani Hamido'nun devlet nezdinde resmi olarak 'Şehit' sayılması için girişimlere başladım. Cumhurbaşkanımız için Hamido çok özel bir yere sahip. Kendileriyle görüşerek inşAllah yakın zamanda neticelendireceğiz."

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar