SON DAKİKA

Eski Rektör 4 Yılda Bilgisayar ve Yazılım Okuyan Öğrencilere Laboratuvarı Kurmadan gitmiş

Eski Rektör 4 Yılda Bilgisayar ve Yazılım Okuyan Öğrencilere Laboratuvarı Kurmadan gitmiş
A- A+
Reklam

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof.Dr. Recep Bentli, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin Raylı Sistemler Makine Teknolojisi ve İnsansız Hava Aracı Teknolojisi programlarına ilk defa öğrenci alacaklarını açıkladı. 

Malatyanethaber Gazetesinde yer alan habere göre; Prof.Dr. Bentli, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MİAD iş birliğinde düzenlenen Bilimsenol festivalinde yaptığı konuşmada;  üniversitenin eksiklerini karşılamaya çalıştıklarını belirterek, "Henüz bir bilgisayar laboratuvarı bulunmayan öğrencilerimize olan mahcubiyetimizi Yeşilyurt yerleşkemizde bu fakültemiz için 2 büyük bilgisayar laboratuvarı kurulumu gerçekleştirerek gidermeye çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Rektör Prof.Dr. Bentli, "Ayrıca fakültemiz bünyesinde kurulan teknoloji ile ilişkili öğrenci topluluklarınca TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali gibi etkinliği yüksek bir organizasyona katılım sağlanacaktır. Üniversitemiz bünyesinde teknoloji ilişkili alanlardan yeni kurulan ve ilk defa öğrenci alacağımız Raylı Sistemler Makine Teknolojisi ve İnsansız Hava Aracı Teknolojisi programları ile bu alanda öğrenci ve öğretim üyesi sayımızı artırmış olacağız" dedi.

-O fakülteden okuyan öğrencilerin suçu ne? 

Bu arada, Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde görev yapıtğı 4 yıl içinde adı yolsuzluk ve  zenginleşme idida ve suçlamalarıyla anılan ve bu iddiaları da şimdiye kadar ret etmeyen Sabık (eski) Rektör Aysun Bay Karabulut'un bünyesinde Bilgisayar Mühendisliği, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü ve Yazılım Mühendisliği Bölümü bulunan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesine 4 yıl içinde bir bilgisayar laboratuvarı kurmadan gittiği ortaya çıktı. 

-Ankara'dan getirdiği daire başkanı kaçmış, memuriyetten atılmış 

Malatya Turgut Özal Üniversiesi'nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinde bilgisayar laboratuvarının 4 yıl içinde kurulmamış olması bir çok soruyu beraberinde gündeme getirirken, Aysun Bay karabulut'un rektör atanır atanmaz Ankara'dan getidiği ekibi içinde yer alan Bilgi İşlem Daire Başkanı A.C.'nin, Karabulut'un görevinin son 1 yılında  üniversitedeki görevini terk ederek mesaiye gelmediği ididasıyla memuriyetten atıldığı da öğrenildi. 

malatyanethaber.com.tr / malatyayenises.com

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

 • Hulusi (6 ay önce)
  Üniversiteye hiç bir faydası olmadı, hepsi reklam hepsi kendi çıkarları içindi . Hepsi daha üst bir makam içindi . Üniversitenin bütçesinden hediyeler götürdü makamlara, ağırlamalar, yemek paraları hepsi üniversite bütçesinden, üniversiteye ne faydası oldu hiç bir şey, iyice yerin dibine soktu. Hem personelin hem de o öğrencilerin hakkına girdi . O öğrencilerin ailelerinden ahı da kalmaz yanına
  %100
  %0
  Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar