SON DAKİKA

Samanlı, “Makamların en yücesi şehitliktir”

Samanlı, “Makamların en yücesi şehitliktir”
A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Şehitler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında, “Dönüşü olmadığını bilen ve kendi cenaze namazını kılıp cepheye koşan bir milletin evlatları için şehadet bir şereftir. Bizlerin de arzu ettiği ve dualarında dilediği bir makamdır. Herkes iyi bilir ki; Türk’ün gözünde, makamların en yücesi şehitliktir.” dedi.

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı ve parti yöneticileri şehitliği ziyaret ederek, dua ettiler.

MHP İl Başkanlığı 17 Nisan Pazar günü  Teravih namazından sonra Koyunoğlu mahallesinde bulunan Evliyanur Camii’nde şehitler için tatlı ikramlarında bulundu.

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, “14-20 Nisan tarihleri arası cennetmekan şehitlerimizi anma haftasıdır” sözleri ile başladığı mesajında şu ifadeleri kaydetti:

“Şehadet mertebesinin mukaddesatına yakışan ve yaraşan bir partinin mensupları olmak ve teşkilatımız ile gereken ehemmiyeti göstermek bizler için büyük bir gururdur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin şehitlerine ve onların ailelerine verdiği değer herkesin malumudur. Türkler olarak, bilinen ilk yazılı kaynaklarımızdan bugüne değin tüm tarihi evrak ve kayıtlarda en çok şehit veren topluluk olma özelliğini taşıyoruz. Bilge Kağan’ın Göktürk Yazıtları’nda bahsettiği günden bugüne; şehit vermediğimiz hiçbir Türk devlet veya topluluğu olmamıştır. Kadınıyla erkeğiyle savaşçı doğan bir milletin, gözünü kırpmadan şehadete koşan evlatlarıyız. Bizler biliyoruz ki; vatan dediğimiz yer, öylesine bir toprak parçası değildir. Türk milleti her daim kanıyla ve canıyla toprak parçasını ‘Vatan’laştırmıştır. Bu uğurda can vermeyi de kanla toprakları sahiplenmeyi de en iyi biz biliriz. Malazgirt Meydan Savaşı’nda da şehit olan bizdik, Miryakefalon’da da, Büyük Taarruz’da da. Çanakkale cephesinde, metrekareye tam 6 bin mermi düşerken de, Güney cephesinde ilk kurşunu sıkarken de şehadete gözünü bir an olsun kırpmadan koşan yine bizdik. Dönüşü olmadığını bilen ve kendi cenaze namazını kılıp cepheye koşan bir milletin evlatları için şehadet bir şereftir. Bizlerin de arzu ettiği ve dualarında dilediği bir makamdır. Herkes iyi bilir ki; Türk’ün gözünde, makamların en yücesi şehitliktir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin; zulümle, işkenceyle, her türlü eziyetle şehadete ermiş Ülkücü Şehitleri bizlerin gurur nişanesidir. Adlarını sonsuza kadar yaşatacağımız, Anadolu topraklarının her köşesinden yekvücut olup; gururla andığımız şehitlerimiz, bizim en büyük dayanağımızdır. Her zaman ziyaret edip dualar okuduğumuz sessiz kabirlerinden bile güç alıyoruz. Bu dava var oldukça bu durum değişmeyecek. Vatan için yaşayıp ölenler; toprağa değil, kalplere gömülecekler.”

MALATYA'DA NELER VAR... İŞTE O VİDEOLAR

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar