SON DAKİKA

Sami Er'den ilk açıklama... “Birlikte Malatya'mızı yeniden inşa edeceğiz”

Sami Er'den ilk açıklama... “Birlikte Malatya'mızı yeniden inşa edeceğiz”
A- A+
Reklam

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, adaylığının ilan edilmesini ardından yapmış olduğu ilk açıklama da, “Malatya’mızı deprem öncesi konumuna getirmek için el birliği ile çalışacağız. Zor bir şey, ama bu zorluğun farkındayız. Elhamdülillah, kendimize öz güvenimiz var. Bunun üstesinden geleceğimize inanıyoruz.” dedi.

Malatya’daki tüm kesimlerle ve kurumlarla birlikte çalışacağına işaret eden Sami Er şunları da söyledi, “Malatya’mızdaki bütün dinamiklerle, teşkilatlarımızla, STK’larımızla, üniversitelerimizle, halkımızla hep birlikte Malatya’mızı yeniden inşa edeceğiz. Zor olduğunu biliyoruz, ama bunu birlikte başaracağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ismi Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilan edilen sonra Sami Er, Ahaber kanalının canlı yayınına katılarak burada ilk açıklamalarını kamuoyu ile paylaştı. 

-“Malatya’nın bütün köy ve en ücra köylerine kadar gittim” 

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, “Bizim Malatya için Batı’nı Doğusu, Doğu’nu Batısı derler. Konum olarak böyle adlandırılır. Malatya’mız gerçekten bölgenin parlayan bir yıldızı. Tarım ve sanayisi ile ön plana çıkan bir kentimiz, 2 tane Cumhurbaşkanı çıkartmış bir kentimiz. Malatya’mız çok kültürlü, ancak barış ikliminin hakim olduğu gerçekten örnek bir şehir. Malatya depremde büyük yara aldı, halkımız bunun farkında. Bizim teknik eleman olmamız, ben mühendisim, yerel yönetimlerde, İstanbul’da Fatih ve Üsküdar gibi seçkin belediyelerde başkan yardımcılığı yaptım.  İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yaptığım için Malatya’nın bütün köy ve en ücra köyüne kadar gitmiş bir kardeşiyim Malatyalıların. Malatyalılar geçmişte yapmış olduğumuz hizmetleri bildikleri için, sağ olsunlar, bize seslerini yükselttiler, bir talepleri oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız bu talepler doğrultusunda görevi bize tebliğ etti.” Dedi.

-“Birlikte başaracağız”

Sami Er şöyle devam etti, “TOKİ ve yerel yönetimlerdeki tecrübelerimizi Malatya’mız için kullanacağız. Malatya’mızı deprem öncesi konumuna getirmek için el birliği ile çalışacağız. Zor bir şey, ama bu zorluğun farkındayız. Elhamdülillah, kendimize öz güvenimiz var. Bunun üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Malatya’mızdaki bütün dinamiklerle, teşkilatlarımızla, STK’larımızla, üniversitelerimizle, halkımızla hep birlikte Malatya’mızı yeniden inşa edeceğiz. Zor olduğunu biliyoruz, ama bunu birlikte başaracağız.”

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar