SON DAKİKA

Şehitleri Anmayan İmamı Uyaran O Kahraman Kaymakam Malatya'nın Yiğit Evladı Çıktı

Şehitleri Anmayan İmamı Uyaran O Kahraman Kaymakam Malatya'nın Yiğit Evladı Çıktı
A- A+
Reklam

Vatan, millet, bayrak için şehit olan Kahraman Mehmetçikleri Cuma Hutbesinde anmayarak hutbe metninden çıkartan imamı uyaran Kulp Kaymakamı Burak Akeller’in Malatyalı olduğu ortaya çıktı. Malatyalı Kahraman Kaymakam, Türkiye’nin bir dört bir yanında destek görüyor. Geçmişte FETÖ’nün sözde lideri için geçmiş olsun mesajları yayınlayan bazı sendika başkanlarının Kaymakama saldırması ise dikkat çekiyor. 

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde Cuma Namazında Diyanet'in hutbesinde yer alan Şehit Askerlerimize rahmet dilenen bölümü kasıtlı olarak okumayan İmam M.K.'ya tepki gösteren Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Kaymakamı Burak Akeller’in Malatyalı bürokrat olduğu ortaya çıktı. 

-“Kaymakam “şehitlerimiz ile ilgili kısmı okumayan” cami imamını uyarmıştır”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada “Diyarbakır-Kulp Kaymakamımız Burak Akeller Cuma Hutbesi'nde “şehitlerimiz ile ilgili kısmı okumayan” cami imamına okuması için hatırlatmada bulunmuş ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gönderdiği metnin tam okumasını sağlamıştır.  Yaşanan olay sonrası gündeme getirilen iddialarla ilgili Bakanlığımız tarafından konuyla ilgili inceleme başlatılmıştır. İncelemenin sonucu beklenmeden kimi sosyal medya hesaplarınca yapılan yorum ve eleştiriler maksatlıdır. Konuyu yakından takip ediyoruz.” İfadelerini kaydetti.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, imama tepki göstererek, “Kulp imami sen rahat hayatını idame edesin diye Vatan uğruna, bayrak uğruna gözünü kırpmadan şehit olanları yok sayamazsın. Kulp kaymakamımız Burak Akeller, senin vazifeni eksik yapmandan dolayı uyarması Yüce Türk milleti adınadır. Utanman gereken yerde edepsizlik etmişsin.” İfadelerini kaydetti.

-“Vatanperver bir kardeşimizdir”

Eski İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Diyarbakır Kulp Kaymakamı Burak Akeller, genç, istikbal vadeden, vatanperver bir kardeşimizdir. Hatası varsa elbette karşılığı olacaktır.  Ancak, şehitlerimize dua etmekten kaçınan bir sözde imama müdahalesinden dolayı linç edilmesi de asla kabul edilemez.” İfadelerini kaydetti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr.İzzet Ulvi Yönter, “Diyarbakır Kulp ilçesi Kaymakamı Burak Akeller’in şehitlerimize göstermiş olduğu hürmetten dolayı yürekten kutluyor, her daim arkasında olduğumuzu önşartsız paylaşıyorum…Helal olsun…” açıklamasını yaptı. 

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Dr. Kürşad Zorlu’da şu açıklamayı yaptı;  “Diyarbakır Kulp Kaymakamı Burak Akeller’in Cuma hutbesinde şehitlerimizle ilgili kısmı, “baskı geliyor” gerekçesiyle okumayan imama tepki verdiği için bir takım çevrelerce hedef gösterilmesi karşısında az önce kendisini arayarak desteklerimi ifade ettim.  Şehitlerimiz ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı anmak ecdadımıza bir borcumuz ve aynı zamanda milletimizin birleştirici gücüdür.”

-“Hakiki devlet adamlığından ötürü kaymakamımız Burak Akeller’i tebrik ediyorum”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise şu açıklamayı yaptı, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından hazırlanan cuma hutbesindeki şehitlerimiz ile ilgili bölümü, bölücülerin baskısıyla atlayarak okuyamayan, zavallı basiretsiz “birisini” haklı olarak uyaran, akabinde işini duyarlı bir şekilde yapmasından ötürü bir kaşık suda fırtına koparanlar tarafından onlarca iftira ve karalamaya maruz kalan, Türkiye Cumhuriyeti Kulp Kaymakamı Sayın Burak Akeller, mülki idare amiri olarak görevinin gereğini yapmıştır. Devletimiz, aziz milletimiz ve camiamız yaşanan müessif olaya duyarsız-kayıtsız kalmayarak şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkan kıymetli kaymakamımızın şartsız yanındadır. Ferasetinden ve hakiki devlet adamlığından ötürü kaymakamımız Burak Akeller’i tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum.”

-“Bir devlet adamının yapması gerekeni yerine getirmiştir”

Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Cuma hutbesinde şehitlerimiz ile ilgili bölümü okumayan imamı uyardığı için iftiraya maruz kalan Diyarbakır Kulp Kaymakamı Burak Akeller millî şuur sahibi bir devlet adamının yapması gerekeni yerine getirmiştir. Teröre karşı mücadelede can veren şehitlerimizi anmayan, terörü lanetlemeyenlerin devlet memuru olarak görev yapmalarına izin verilmemelidir!” denildi.

-“Ya Devlet Başa, Ya kuzgun Leşe”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Bu vatan için kara toprağın bağrına düşen şehitlerimize sahip çıkarak, devlet ve millet adamlığını gösteren Diyarbakır Kulp Kaymakamı Sayın Burak Akeller’i  can-ı gönülden kutluyorum.  Bizlere bu vatanı emanet ederek, bayraklaşan şehitlerimize rahmet okumaktan imtina edenlere bu vatanın ekmeği haramdır.” açıklamasını yaptı. 

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) tarafından yapılan açıklamada ise, “Devletin emanet ettiği makamın hakkını vererek cuma hutbesinde Şehitlerimizin unutulmasına! müsade etmeyen Diyarbakır Kulp İlçesi Kaymakamı Burak Akeller emin olsun ki Türk Milleti, Devletiyle birlikte arkasındadır. Ya Devlet Başa, Ya kuzgun Leşe.”  denildi. 

-“Bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz”

Siyasetçi Yavuz Ağıralioğlu ise şu açıklamayı yaptı, “Aziz şehitlerimizi, Cuma hutbesinde "bilerek unutan" yahut kasıtlı olarak yok sayan bir "imam"ın arkasında namaz bile kılınmaz! Şehitlerimiz ile ilgili hassayetimizi, bu "unutkan imam"a hatırlatan ve hutbede okunmasını sağlayan Kulp Kaymakamımızı yürekten kutluyorum. Devletimizin bir mülki idare amirini, vazifesini yapan evlâtlarımızı, hiçbir iftiraya yahut sistemli saldırıya kurban veremeyiz.”

Malatyalı olan Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu ise, “Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde Cuma namazında, tüm camilerimizde okutulması zorunlu olan Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı hutbenin, şehitlerle ilgili kısmını sansürleyen imamı uyaran ve hutbenin tamamının okutulmasını sağlayarak şehitlerimizin emanetine sahip çıkan Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e Türk milleti ve Türkiye Kamu-Sen adına bir kere daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.”  açıklamasını yaptı. 

Geçmişte silahlı terör örgütü FEETÖ’nün sözde lideri için geçmişte, geçmiş olsun mesajı yayınladığı ortaya çıkan bazı sendika başkanının, DEM Partisi ile birlikte  Kulp Kaymakamı Burak Akeller’i hedef göstermesi dikkat çekiyor. 

Türkiye’nin dört bir yerinden destek gören Kulp Kaymakamı Burak Akeller’in ilkokul, orta okul ve lise eğitimini memleketi Malatya’da tamamladığı belirtildi. 

-Burak AKELLER Kimdir?

 22 Kasım 1988 tarihinde Malatya’da doğdu. İlköğrenimini Fırat İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Malatya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2014 yılında mezun oldu.

2016 yılında Hatay Valiliği bünyesinde İl Planlama Uzman Yardımcılığı görevine başladı. 2018 yılında Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Hatay Valiliği Kaymakam Adayı olarak atandı. Malatya-Yeşilyurt ve Düzce-Gümüşova ilçelerinde Kaymakam Refikliği, Kırşehir-Çiçekdağı ve Manisa-Gölmarmara ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Çanakkale’de Mülkiye Teftiş Stajı görevlerini tamamladı. Yurtdışı stajı kapsamında yabancı dil bilgilerini artırmak ve mesleki konularda incelemelerde bulunup uygulamaları yerinde görmek amacıyla İngiltere Londra Üniversitesi ’de eğitimini tamamladı. Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Dudu Sibel Yazan (1 ay önce)
    Helal olsun, Rabbim vatanına,milletine, bayrağına sahip çıkan,işini en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm insanlığın yardımcısı olsun,sayın kaymakamımızında, Rabbim kendisinden razı olsun Aminnn....
    %100
    %0
    Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar