SON DAKİKA

Sözde gazetecinin kapatılmasını istediği REZİL DOSYADA önemli gelişme

Evladı yaşındaki kız öğrencisinden, “Başka renklendirirdim ben hafta sonumu, sizinle işte, ama hocam köye gelmemiş olsam bile olmayacaktı özel günüme girdim puf, 4 yada 5 gün sürüyor.” şeklinde rezil mesaj alan öğretmenin bulunduğu skandal dosyayı kapatmayarak, soruşturmayı açan Milli Eğitim Eski Müdürü Hatice Özdemir’i hedef alarak yatak odası karikatürünü yayınlayan sözde gazeteci ve Malatya’daki belediyelerin ve resmi kurumların baskı işleri takipçisi matbaa tüccarı Murat Çetin’in tüm çabaları ve yalan algıları boşa çıkmış ve yargılama süreci başlamıştı. Son gelişmede ise dosyaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da müdahil oldu. Soru şu; rezil dosyadaki öğretmenler herhangi bir sözde dini grubun sohbet mensupları olmasından dolayı mı soruşturmayı kapatma girişimlerinde bulunuldu?

Sözde gazetecinin kapatılmasını istediği REZİL DOSYADA önemli gelişme
A- A+

Malatya’da geçtiğimiz Ocak ayında kamuoyuna yansıyan ve bir lisede 16 yaşındaki 1 kız öğrenci ile yaşları 45 ve 53 olan 2 öğretmenin cinsel ilişkiye girdiği iddiasını kapsayan çirkin ve rezil  olayın kapanması ve görevden el çektirilen öğretmenlerin göreve iade edilmesi için algı oluşturmaya çalışan sözde gazeteci ve Malatya’daki belediyelerin  ve resmi kurumların baskı işlerinin takipçisi matbaa tüccarı ve aynı zamanda eski rektör Aysun Bay Karbulut’un yeni dönem medya ekibinde de yer alan Murta Çetin’in “Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!..” sözleri ile savunduğu sözde öğretmenin öğrencisinden Başka renklendirirdim ben hafta sonumu, sizinle işte, ama hocam köye gelmemiş olsam bile olmayacaktı özel günüme girdim puf, 4 yada 5 gün sürüyor.” Şeklinde rezil ve mide bulandırıcı  mesaj aldı ortaya çıkmıştı. 

 -Milli Eğitim Müdürü idari soruşturma açınca hedef olmuştu

Malatya’da geçtiğimiz Ocak 2023’de kamuoyuna yansıyan ve Malatya merkezdeki  bulunan bir lise de 16 yaşındaki bir kız çocuğuna 45 ve 53 yaşındaki lise öğretmenlerinin arkadaşlık kurarak cinsel ilişkiye girdikleri iddiası ile ilgili olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ise adli soruşturma başlatılmıştı. 

Rezil iddialar üzerine Malatya İl Milli eğitim Müdürlüğü hemen idari soruşturma açmış ve 16 yaşındaki kız öğrencileri ile cinsel birliktelik yaşadıkları iddia edilen 45 ve 53 olan öğretmenler görevden el çektirilmişti. 

Hazırlanan idari soruşturma dosyası Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna gönderilmişti.

-Rahatsız oldular, bayan müdürün yatak odası karikatürünü yayınladılar

Dönemin Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir’in öğretmenlerle ilgili soruşturma açıp, 2 şüpheliyi görevden el çektirmesi, bu öğretmenlerin sohbet grubuna dahil oldukları bazı cemaat tipi yapılanmayı ve sözde gazeteci ve baskı işleri takipçisi Murat Çetin’i rahatsız etmişti.

Olayı kapatmayarak sözde öğretmenleri görevden el çektiren dönemin Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Murat Çetin tarafından hedef gösterilmiş, bir FETÖ taktiği olarak bilinen yatak odasını gösteren karikatürü yayınlanmıştı. 

Türkiye’de yatak odası videoları ve fotoğraflarını yayınlamak 17-25 Aralık yargı darbe girişimi öncesi hain ve alçak FETÖ silahlı terör örgütünün yıpratmak istediği kişilere yönelik yürütmüş olduğu algı operasyonlarında kullanılıyordu.

- “Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!..” diye yazı yazmıştı.

Malatya’da daha çok İstanbul’da bulunan matbaasına belediyeler ve resmi kurumlarda baskı işlerini takip ettiği girişimleri ile bilinen ve baskı işini aldığı hiçbir kurumun aleyhinde haber yapmayan sözde gazeteci ve matbaa tüccarı Murat Çetin adlı sözde gazeteci 30 Ocak 2023 tarihli malatyatime.com’da (MALATYA ZAMAN) yer alan köşe yazısında, “Geçtiğimiz günlerde, Hacı Ahmet Akıncı Anadolu Lisesi’nde, iki öğretmen hakkında (taaccüple ifade ediyorum) cinsel taciz iddiası (!) gündeme geldi. Aslında iddia sahibi “üçüncü” bir şahıstı. Tacize uğradığı iddia edilen kişinin adli tıp raporu ise temiz çıktı. Tacizci olduğu iddia edilen öğretmenlerin telefonlarına el konuldu. Tacize uğradığı iddia edilen kişi ise, iddiaların yalan ve iftira olduğunu söylüyor. Üçüncü şahıs ise, arkadaşının bunu başkalarıyla konuşurken duyduğunu söylüyor. Kısacası sarı çizmeli Mehmet ağa… Bul bulabilirsen…  / Müddei, iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Şu anda tam tersi yapılarak, öğretmene “Masum olduğunuzu ispatlayın!” deniliyor. Birileri iftira atıyorsa, iftira atılan kişinin, iftira atıldığını ispat etmesi ne derece mümkündür? Masumiyetini nasıl ispatlayacak ki? Benim bu sorumun muhatabı da, başta il ve ilçe Milli Eğitim müdürlerimiz olmak üzere, tüm yetkili mercilerdir. 

Sonrasında ne oluyor biliyor musunuz? Aynı öğretmenler için, hayal gücü yüksek başka öğrenciler; kendilerince farklı farklı hikayeler anlatmaya başlıyor. Tıpkı Müge Anlı’nın programındaki Sinan’ın düştüğü durum gibi. Kimisi çıkıyor “Beni de taciz etti” diyor, kimisi de çıkıp “Bana tecavüz etti…”  iddiasında bulunuyor. Doğruluğunu yanlışlığını araştıracak olan yetkililer, iddiayı ispatlayacak olan da müddeidir.  Yapmayın, etmeyin; geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi, bu kadar kolay harcamayalım. Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!.. “  ifadelerini ileri sürdü.

-Dosyada rezillikler diz boyu…

Ocak 2023 tarihinde Malatya’ya bomba gibi düşen cinsel istismar olayı sonrasında bir dini yapılanmanın sohbet grubunda olduğu bildirilen öğretmenler T.K. ve Ü.A.'nın tutuksuz olarak yargılanmasına başlanılmış ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma da tamamlanarak hazırlanan iddianame Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilerek yargılama başlatılmıştı.

“Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından dava açılan sözde öğretmenler T.B. ve U.E. hakkında dosyada önemli deliller bulunuyor. 

Sözde gazeteci, Malatya’daki belediyelerin ve resmi kurumların baskı işleri takipçisi matbaa tüccarı Murat Çetin’in, “Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!..” sözleri ile algı yaparak soruşturmayı engellemeye çalıştığı sözde öğretmen  53 yaşındaki T.K.’nın evladı yaşında olan 16 yaşındaki kız çocuğundan almış olduğu ve iddianameye delil olarak konan  mesaj şu şekilde;  “Başka renklendirirdim ben hafta sonumu, sizinle işte, ama hocam köye gelmemiş olsam bile olmayacaktı özel günüme girdim puf, 4 yada 5 gün sürüyor.”

İddianamede Savcılık bu mesajı, “Bu durumun mağdur ile şüpheli T.K. arasındaki cinsel münasebetin bulunduğunun göstergesi olduğu, bu şekilde bir mesajlaşmanın normal bir öğretmen - öğrenci ilişkisinden beklenemeyeceği,…” şeklinde değerlendirdi.

-“'Öğrenci ile aramızda bir yakınlık var, pişmanım utanıyorum, benimde çocuklarım var.'' Sözleri iddianamede yer aldı  

Sözde gazeteci, Malatya’daki belediyelerin ve resmi kurumların baskı işleri takipçisi matbaa tüccarı Murat Çetin’in, “Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!..” sözleri ile algı yaparak soruşturmayı engellemeye çalıştığı sözde öğretmen  U.A. için ise iddianamede  olayın açığa çıkmasından sonra tanıkları okulda odasına çağırarak 'Öğrenci ile aralarında bir ilişki olmadığı ve böyle bir şey yapmadığını'' söylemelerini isteyerek tanıklar üzerinde baskı kurup ifadelerini etkilemeye çalıştığı belirtilirken, okul yöneticisinin ise şu ifadesi de iddianame de yer aldı. İddianamede öğretmen U. A.’nın  “Kendisiyle görüşme yapan okul idarecileri olan tanıklar O.G.’ye  ''Öğrenci ile aramızda bir yakınlık var, pişmanım utanıyorum, benimde çocuklarım var.'' şeklinde diyerek ve A.Ö.’ye ise  Öğrenci ile yaklaşık 6 aydır görüşmediğini,  6 ay öncesinde bir kaç defa öğrenci ile buluştuğunu, farklı şeyler yaşadıklarını, pişman olup görüşmeleri sonlandırdığı için öğrencinin kendisine neden beni bıraktın diyerek rahatsız ettiğini, ilişkiye devam etmek istediğini, bir defasında öğrencinin kendisine 150 TL para verdiğini' söylediği” de ileri sürüldü. 

- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da dosyaya müdahil oldu 

Sözde gazeteci, Malatya’daki belediyelerin ve resmi kurumların baskı işleri takipçisi matbaa tüccarı Murat Çetin, son dönemde yolsuzluk ve usulsüzlüklerine dair iddialarla kamuoyunda bilinen Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin sabık (eski) rektörü Aysun Bay Karabulut ve onun kocası Ercan karabulut ile yakın ilişki içinde olduğu biliniyor.

Bu arada, Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önümüzdeki ay başlayacak olan rezil dosyanın çok sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından yakından takip edildiği, bazı sivil toplum kuruluşlarını dosyaya müdahil olacağı bildirilirken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da dosyaya müdahil olmak için resmi başvurusunu yaptı. 

FOTOĞRAF: Aysun Bay Karabulut'un sosyal medyasından alınmıştır. 

YAKINDA ÇOK DAHA BÜYÜK DOSYALAR GELİYOR!..

UNUTMAYIN; YARIN BİR GÜN UZAKLIKTA….

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

11 yorum yapılmış

 • Hüseyin (10 ay önce)
  Elinize sağlık sayın gazeteci . Gerçek gazeteci olarak iyi ki sizler varsınız ki , böyle kalemini satmış, ona buna tetikçilik yapan tipler kendini gazeteci sanıyorlar ! Sizi tebrik ediyorum...
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Salim (10 ay önce)
  Reziller, bir de rezilleri ört bas eden daha reziller var. Sayın editör bu davaya bu gazeteciyi de verin. Haberinizi iletin hemen bu öğretmenlerle baĝlantıları çıkarılmalı! Sen ipini koparmış İstanbul a gitmişsin, ordan Malatya ile ilgili haberler yap hem de YALAN haberler...Kimin maşasısın (1. Maşası zaten yukarıda tespit etmişsijiz) Bu eski rektör de DERHAL bu dosyaya eklenmeli bunlarla sıkı fıkı bağlantıları var baksanıza. REZİLLER !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kemal (10 ay önce)
  Eyvallah o zaman tesekkürler.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kemal (10 ay önce)
  Yıllarca bir inşaat şirketi yüzlerce insanı dolandırdı. Ve bu adamları -duayen- gazeteci zırt pırt röpartajlarla aklamaya çalıştı, güzellemeler yaptı. Şu an insanlar mağdur ve bir gün sesiniz çıkmadı. A...inşaatla ilgili o gazeteciye bi laf söyleyemediniz?
  Editörün Notu: Eğer dediğiniz A firmasi bizim bildiğimiz A firması ise o firma ile ilgili belge ve bilgileri kamuoyuna ilk duyuran biz olduk. Hatta o firmanın tehditlerine bile maruz kaldık, ancak haberlerimiz kesilmedi. A firması ile ilgili haberlerimiz Malatya adliyesinde açılan davaya kadar devam etti. Dava sürecinin sonucu takip ediyoruz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Egemen (10 ay önce)
  bu sözde gazeteci ve destekçilerinden herşey beklenir, bunlar Şuursuzlar, Malatyadaki tüm ekmekleri kesilsin, soruşturulsunlar bunlarda CIMER e yazıyorum, hangi belediye devam ederse bu saatten sonra onları da yazarım
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Hasim (11 ay önce)
  Nasıl araştırmadan oturdukları yerden böyle bir yazı yazarlar, bu öğretmenlerle ne ve nasıl bir bağlantıları var ??? Gerçi bağlantılı olduğu kişilerden birini yazmışsınız, yolsuzluk , aşırı zenginleşme iddiaları ile 20 küsür mahkemesi olan eski rektör , BULMUŞLAR BİRBİRLERİNİ !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Selck (11 ay önce)
  Bunlar öğretmen mi şimdi, nerde o eski Öğretmenlik bilinci , kendi çocuklarim da var ne demek , nasil empati kuramaz insan , Allah ın adaletini bilmez misin, sen her kime bir kötülük yaparsan sen de en SEVDİKLERİNLE sınanırsın !
  %100
  %0
  Yanıtla
 • mete han (11 ay önce)
  Selamün Aleyküm, Burhan kardeşim kalemine kuvvet. Hiçbir zorluk seni yıldırmıyor. Sen görevini hakkıyla yapan gerçek gazetecisin. Allah yolunu açık etsin. Allah yar ve yardımcın olsun.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ramazan (11 ay önce)
  Yazıklar olsun bu ahlaksızlığı ört bas edenlere !!! bunların çocukları, kızları, bacıları yok mu ???
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kazım (11 ay önce)
  Bunlara sözde gazeteci bile demeyin ya , bu ahlaksızlığın üstünü kapatmak isteyenler de aynı şekil de soruşturmaya dahil edilmeli ve hemen bakanlık bu gazetecilerin de yaşam tarzlarını araştırmalı. Bu yazıyı savcılığa iletin dosyaya dahil ettirin sayın editör
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Hekim (11 ay önce)
  Bu gazetecinin kimlerle nasıl hayatlar yaşadığı araştırılsın. Kimlerle neler yaşadıkları bulunup çıkarılmalı.
  %100
  %0
  Yanıtla
Çok okunanlar