SON DAKİKA

Sözde gazetecilerin kapatılmasını istediği dosyada rezillikler çıktı…

Köşe yazısında, "Yapmayın, etmeyin; geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi, bu kadar kolay harcamayalım. Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!.. “ dedi. Ama iddianame o öğretmenlerin rezillikleri ile dolu. Hani suçsuzlardı? 53 yaşındaki bir öğretmen 16 yaşındaki öğrencisi olan kız çocuğundan dosyadaki o çirkin mesajı alabilir mi?

Sözde gazetecilerin kapatılmasını istediği dosyada rezillikler çıktı…
A- A+

Malatya’da geçtiğimiz Ocak ayında kamuoyuna yansıyan ve bir lisede 16 yaşındaki 1 kız öğrenci ile yaşları 45 ve 53 olan 2 öğretmenin cinsel ilişkiye girdiği iddiasını kapsayan çirkin olayın kapanması ve görevden el çektirilen öğretmenlerin göreve iade edilmesi için algı oluşturmaya çalışan sözde gazeteciler Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir’i hedef göstererek, FETÖ taktiklerini andıran sistematik bir şekilde saldırdılar. Ancak, mahkeme tarafından kabul edilen olayın iddianamesinde kamuoyunda infiale neden olabilecek bilgi ve belgeler yer alıyor.  

Sözde  gazeteci ise köşe yazısında, "Yapmayın, etmeyin; geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi, bu kadar kolay harcamayalım. Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!.. “  ifadeleri ile dosyanın kapanması için algı oluşturma peşine düştü. 

 -Kadın müdüre, bir FETÖ taktiği olan yatak odasını gösteren karikatür ile çirkin saldırı…

Malatya’da bulunan bir lise de 16 yaşındaki bir kız çocuğuna 45 ve 53 yaşındaki lise öğretmenlerinin arkadaşlık kurarak cinsel ilişkiye girdikleri iddiası ile ilgili olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ise adli soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında yaşları 45 ve 53 olan öğretmenler görevden el çektirilmişti. Öğretmenlerin suçsuz olduğunu ve göreve iade edilmeleri için köşe yazarak kamuoyunda algı oluşturmaya çalışan  malataytime.com sahibi Murat Çetin ve malatyadan.com sahibi Murat Karakoç tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir hedef gösterilmiş, bir FETÖ taktiği olarak bilinen yatak odasını gösteren karikatürü yayınlanmıştı. Çünkü Türkiye’de yatak odası videolarını ve fotoğrafları FETÖ tarafından yıpratılmak istenen, görevden alınmak istenen yada kişilere karşı yürütülen olumsuz algı operasyonlarında gündeme gelmişti.

-Hani ortada suç yoktu, İddianame hazırlandı, mahkeme kabul etti, rezillik diz boyu, dava süreci başlıyor…

Ocak 2023 tarihinde Malatya’ya bomba gibi düşen cinsel istismar olayı sonrasında öğretmenler T.K. ve Ü.A.'nın tutuksuz olarak yargılanmasına başlanıldı.

Malatya merkezde bir lisede okuyan  16 yaşındaki bir kız öğrencinin öğretmenleri T.K. ve U.A. tarafından cinsel istismara maruz kaldığı iddiası sonrası açılan soruşturmada bahsi geçen öğretmenler ile alakalı Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesinde Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma suçlarından dava açıldı. Ocak 2023 tarihinde Malatya’ya bomba gibi düşen cinsel istismar olayı sonrasında öğretmenler T.K. ve U.A.’nın olayın duyulması ile açığa alındığı ve hazırlanan dosyalarının ise Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna gönderildiği öğrenildi. 

-Toplumun tüm kesimlerini rahatsız edecek çirkin ve ahlaksız mesaj ve ifadeler 

İddianameden ulaşılan bilgilere  göre, Mahkemedeki dosyaya delil olarak sunulan telefon mesajı olaydaki pisliği, kirlenmişliği çirkinliği, insanlık dışı bir ilişkiyi tüm yönleri ile ortaya koyuyor. Savcılık tarafından resmi delil olarak dosyaya eklenen ve iddianame de de yer verilen 16 yaşındaki kız öğrencinin, sözde gazeteci tarafından suçsuz olarak gösterilen 53 yaşındaki T.K.’ adlı sözde öğretmene gönderilen mesaj şu şekilde; “Başka renklendirirdim ben hafta sonumu, sizinle işte, ama hocam köye gelmemiş olsam bile olmayacaktı özel günüme girdim puf, 4 yada 5 gün sürüyor.”

Bu mesajı çeken 16 yaşındaki bir kız çocuğu ve mesaj gönderilen ise 53 yaşındaki öğretmen kılığına girmiş bir mahluk!..

Savcılık bu mesajı, “Bu durumun mağdur ile şüpheli T.K. arasındaki cinsel münasebetin bulunduğunun göstergesi olduğu, bu şekilde bir mesajlaşmanın normal bir öğretmen - öğrenci ilişkisinden beklenemeyeceği,…” şeklinde değerlendirdi iddianamede. 

İddianamede şüpheli U.A. için ise  olayın açığa çıkmasından sonra tanıkları okulda odasına çağırarak 'Öğrenci ile aralarında bir ilişki olmadığı ve böyle bir şey yapmadığını'' söylemelerini isteyerek tanıklar üzerinde baskı kurup ifadelerini etkilemeye çalıştığı belirtilirken, okul yöneticisinin ise şu ifadesi de iddianame de yer aldı. İddianamede öğretmen U. A.’nın  “Kendisiyle görüşme yapan okul idarecileri olan tanıklar O.G.’ye  ''Öğrenci ile aramızda bir yakınlık var, pişmanım utanıyorum, benimde çocuklarım var.'' şeklinde diyerek ve A.Ö.’ye ise  Öğrenci ile yaklaşık 6 aydır görüşmediğini,  6 ay öncesinde bir kaç defa öğrenci ile buluştuğunu, farklı şeyler yaşadıklarını, pişman olup görüşmeleri sonlandırdığı için öğrencinin kendisine neden beni bıraktın diyerek rahatsız ettiğini, ilişkiye devam etmek istediğini, bir defasında öğrencinin kendisine 150 TL para verdiğini' söylediği” de ileri sürüldü. 

-BUNLAR GAZETECİ Mİ ŞİMDİ? 

-“Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!..” demişti…

Murat Çetin adlı sözde gazeteci 30 Ocak 2023 tarihli malatyatime.com’da yer alan köşe yazısında, “Geçtiğimiz günlerde,  (…..)   Lisesi’nde, iki öğretmen hakkında (taaccüple ifade ediyorum) cinsel taciz iddiası (!) gündeme geldi. Aslında iddia sahibi “üçüncü” bir şahıstı. Tacize uğradığı iddia edilen kişinin adli tıp raporu ise temiz çıktı. Tacizci olduğu iddia edilen öğretmenlerin telefonlarına el konuldu. Tacize uğradığı iddia edilen kişi ise, iddiaların yalan ve iftira olduğunu söylüyor. Üçüncü şahıs ise, arkadaşının bunu başkalarıyla konuşurken duyduğunu söylüyor. Kısacası sarı çizmeli Mehmet ağa… Bul bulabilirsen…  / Müddei, iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Şu anda tam tersi yapılarak, öğretmene “Masum olduğunuzu ispatlayın!” deniliyor. Birileri iftira atıyorsa, iftira atılan kişinin, iftira atıldığını ispat etmesi ne derece mümkündür? Masumiyetini nasıl ispatlayacak ki? Benim bu sorumun muhatabı da, başta il ve ilçe Milli Eğitim müdürlerimiz olmak üzere, tüm yetkili mercilerdir. 

Sonrasında ne oluyor biliyor musunuz? Aynı öğretmenler için, hayal gücü yüksek başka öğrenciler; kendilerince farklı farklı hikayeler anlatmaya başlıyor. Tıpkı Müge Anlı’nın programındaki Sinan’ın düştüğü durum gibi. Kimisi çıkıyor “Beni de taciz etti” diyor, kimisi de çıkıp “Bana tecavüz etti…”  iddiasında bulunuyor. Doğruluğunu yanlışlığını araştıracak olan yetkililer, iddiayı ispatlayacak olan da müddeidir.  Yapmayın, etmeyin; geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi, bu kadar kolay harcamayalım. Birkaç tane toy ve maceraperest öğrencinin, ne yaptığının farkında olmadığı şeylerle; öğretmenlerin hayatını karartmayın!.. “  ifadelerini ileri sürdü.

-Dosyayı kapatmayan müdür bunlara dürümcü deyince iyice küplere bindiler…

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin sabık rektörü Aysun Bay Karabulut’un “kardeşim” diyerek hitap ettiği malatyadan.com sahibi Murat Karakoç ise, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir’i “süslü Hatice” yakıştırmasıyla hedef göstererek, 20 Haziran 2023 tarihli yazı da, “Özellikle göreve geldiği günden beri herhangi bir varlık gösteremeyen sadece bir manken edasıyla giyim kuşamıyla göz önünde olan Malatya Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Bir değerli gazeteci ağabeyim ile bir konu üzerine yaptığı görüşmede " Hangi medya, Dürümcü Medya mı? " şeklindeki çirkin yakıştırmanın ardından her ne kadar o yakıştırmayı üzerimize almasak da mesleki olarak cemiyet ve basın birliklerinin pasif olması ve herhangi bir kınama yapmaması nedeniyle kendisini sert bir dille eleştirmiştik.” İfadelerini ileri sürmüştü. 

ÇOK DEĞİL, ÇOK YAKINDA YENİ RESMİ BELGELER GELİYOR….

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

12 yorum yapılmış

 • Hüseyin (11 ay önce)
  Baştan sona bu eski rektör ve kocası yalan, dolan, iftira , yolsuzluk HERŞEYLERİ mahkemelik ! Gene bulmuş kendine boş beleş takımı Murat Çetin, Murat Karakoç bir de Malatya Platformuu . Yolsuzluklarla elde ettikleri iddia edilen paralarla mı yemliyor bunları? Bu sorunun cevabını adli makamlar bulmalı vevermeli.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • BİRİLERİVAR (11 ay önce)
  ANKARAYA TAŞINAN KUTULARI BANA SORUN BEN EN İNCE AYRINTISINA KADAR BELGELİ SİZE SUNARIM YETERKİ Bİ SORUŞTURMA AÇILSIN A.B.K. HAKKINDA
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Yücel (11 ay önce)
  Her ikisinin de İstanbul da hangi alemlere aktıkları soruşturulsun !!!
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Vedat (11 ay önce)
  Tebrik ederim. Çok iyi haberdi. Medya kendi içinde ki çürük elmaları temizlemeye başlamış. Irz düşmanlarını koruyan adamların maskelerini düşürmüşsünüz. İnanın medyaya karşı bu haberden ötürü umut duyarak okudum. Elinize sağlık
  %90
  %10
  Yanıtla
 • Onur kayahan (11 ay önce)
  Malatyada bir kısım medya istanbula kapak atmış Orada zengin hemşehrilerimizinde karkıları ile Yıllardır haber yapıp geçinip gidiyor. Malatya ile ilgili mi ne yapıyorlar. Önce hedeflerine bir iki atış yapıp onlardan gelecek sese göre Bir anda hedeftekin bütün pisliklerini örtüp Şakşakcısı oluyorlar. Ve bunlar kamuoyu önünde oluyor. Ar damarları patladığı için utanmııyorlarda.. Böyle bir haber nasıl kapatılmaya çalışılır Utanmadan birde karikatür çizdirmişler. “Gerçeklerin birgün ortaya çıkma gibi bir huyu var” Malatyada kalan sizler gini çok az sayıda gazeteci arkadaşlarımıza selam olsın…
  %90
  %10
  Yanıtla
 • Ali (11 ay önce)
  Çok harika bir haber olmuş. Teşekkür ederiz. Bunların gerçek yüzünü daha net gördük.
  %89
  %11
  Yanıtla
 • Öznur (11 ay önce)
  Bu murat çetin aysun karabulut'-a muhalif değilmiydi. nasıl bir araya gelmişler. şimdi inönü üniversitesindeki dostlarına ne diyecek bu fotoğraf için.
  %88
  %12
  Yanıtla
 • Bülent (11 ay önce)
  fotoğraftaki Murat Çetin'-in Malatya'-da aldığı matbaa ve baskı işlerini araştırın. Arkasında duran, elinden tutup iş ayarlayan milletvekilini öğrenince sizde şaşıracaksınız. Bunun elinde tutan milletvekilini bulun, gerisi çorap söküğü gibi çözülür. Bundan sonra Malatya'-da alacağı matbaa işlerini takip edin. Adam İstanbul'-da matbaa kursun, gelip depremde zarar etmiş olan Malatya'-daki matbaacıların ekmeğini alsın. Malatya'-da bastığı dergiler belediyelerin bodrum katlarında farelere meze oldu. Varmı böyle bir dünya? MİAD içinde Yunus Aktaş'-ın dert yanmasını dinleyin.
  %88
  %12
  Yanıtla
 • Akademisyen Haydar (11 ay önce)
  Doçentlik dosyasını bulup içine bakarsanız çok şey bulursunuz. Benden söylemesi.
  %86
  %14
  Yanıtla
 • Şoför Bey (11 ay önce)
  Makam arabası ile Ankara'-ya taşınan kayısı kutularını araştırın,
  %86
  %14
  Yanıtla
 • Murat Karabulut (11 ay önce)
  Ellerinize sağlık. Şirketin gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu. Ama bunlarda utanma yok.
  %89
  %11
  Yanıtla
 • Ercan Çetin (11 ay önce)
  Çok güzel bir haber olmuş. Fotoğraflar efsane. Herkes bunların yüzünü görmüş oldu. Biraz daha kazın çok şey bulursunuz.
  %90
  %10
  Yanıtla
Çok okunanlar