SON DAKİKA

"Şu anda Malatya’nın her tarafı şantiye"

A- A+

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ile Mahrukatçılar Esnaf Odası Başkanı Orhan Özbek,  Elektrikçiler Odası Başkanı İbrahim Halil İçen ve Madeni Eşya Odası Başkanı İzzet Demirci ile Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek bir süre görüştü.

Oda Başkanlarından Başkan Gürkan’a teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ziyaretinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Oda Başkanları, “Sayın Başkanımızın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Her zaman Sayın Başkanımızın yanındayız. Başkanımızın Malatya’ya büyük hizmetleri var. Bu hizmetler inşallah daha da artarak devam eder. Bu kutlu yolda her zaman kendisiyle birlikte olacağız” dediler.

BURAYI TIKLAYIN...MALATYA GÜNDEMİNİN VİDEO HABERLERİNE ULAŞIN...

ESKKK Başkanı Ali Evren’de Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan Oda Seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak, Yerel Yönetimler olarak sizlerle birlikte varız. Siz güçlü olunca bizde güçlü oluruz. Birbirimizin hem partneri hem de paydaşıyız. Oda başkanlarımız konuşmalarında birlik beraberlikten bahsettiler. Bizlerin birlik beraberliğe ihtiyacı var. Ülkemizin birlik beraberliğe ihtiyacı var. 53 yıldan beri ülkemize yağmayan, şehrimize yağmayan yoğun bir kar rahmeti aldık. Bu Malatya için rahmettir, berekettir, zenginliktir. Malatya’nın içme suyunu karşılayan Kaptajda su miktarı 4 bin litreden 1500 litreye kadar düştü. Beylerderesi’nde ikinci kaptajı faaliyete aldık.  Beylerderesi’nde üçüncü kaptaj için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önceden gerekli tedbirleri alarak Malatya’ya susuzluk yaşatmadık. Dolayısıyla Malatya’da birlik beraberlik içerisinde olursak yapamayacağımız hiçbir iş yoktur. Son 20 yıldır bütçemiz ilk defa artı veriyor. Bunun tek izahı Cenab-ı Allah’ın birlik beraberlik içerisinde olan insanlara rahmetini bol bol vermesidir.

Şu anda Malatya’nın her tarafı şantiye. Yollar, altyapı ve üstyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri, Kütüphane, Millet Bahçesi, park çalışmaları, spor salonları, gençlik kampları, karşılama merkezi, meydan düzenlemeleri, fuar merkezi, kentsel dönüşüm, Kuzey ve Güney Kuşak Yolları, bulvarlar, ilçelere arıtma tesisleri, çöp aktarma istasyonları, yeni araçlar her konuda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar tamamlandığı zaman vatandaşlarımız hizmetlerimizi görmüş olacak. Niyetler halisane olursa sonuçta hayırlı olur. Niyetimizi halisane tutacağız, birbirimizi seveceğiz. Malatya Cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar oldu. Geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretimiz sırasında Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettik ve Malatya’nın yöresel yemeklerini ikram ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızla yapmış olduğumuz görüşme sırasında bütün Bakanların bulunduğu bir ortamda - Malatya bizim için önemlidir, Selahattin Başkan bizim için çok önemlidir. Bütün Malatyalı hemşerilerime canı gönülden selamlarımı iletin dedi. Ben de Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını sizlere iletiyorum.

Pandemi döneminde nasıl esnafımızın yanında olduysak bundan sonraki süreçte de her zaman esnafımızın yanında olacağız. Sizlerle birlikte bu gemiyi yürüteceğiz. Birlikte hedefe varacağız” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar