SON DAKİKA

Ticaret Borsası, “Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı Projelerinden çekildik” 

A- A+

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı Projelerinden çekilme kararı aldık. Yaptığımız bütün görüşmelerde bir sonuç alamadık” dedi.

Şire Pazarında Ticaret Borsası’nı üyeleri ile birlikte basın toplantısı yaparak, Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı projelerinden çekildiklerini açıkladı.

-“Yaptığımız bütün görüşmelerde bir sonuç alamadık” 

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “Malatya Ticaret Borsası’nda 2 gün önce Şire Pazarında ve Buğday Pazarı’nda faaliyet gösteren esnaflarımızla Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı projeleri ile ilgili olarak istişare toplantısı yaptık. Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı’nda nasıl bir yol izleyeceğimizi salonda istişare etik. Yapmış olduğumuz istişarenin sonucunda şuanda Yaka Mahallesinde Malatya Büyükşehir Belediyesi MESTON şirketi tarafından inşa edilmekte olan Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı Projelerinden çekilme kararı aldık. Yaptığımız bütün görüşmelerde bir sonuç alamadık. Belediye Başkanımız ve  gerek belediye yetkilileri ile yaptığımız bütün görüşmeler de sağlıklı bir sonuç alamadık. Sosyal bir proje olarak başlatılan ve kamuoyuna böyle lanse edilen Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı projelerinde daha sonra ticari bir çıkar haline dönüştüğünü hep beraber gördük. Netice itibariyle ortaya çıkan fiyatların çok fahiş ve çok yüksek olduğunu hep beraber yaptığımız incelemeler ve araştırmalar sonucunda da ortaya koydu. Biz her fırsatta Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı projesinin bir ihtiyaç olduğunu, bunun sebebinin de şuanda hizmet verdiğimiz fiziki alanların gerçekten yetersiz olduğunu her yerde paylaştık. Son gelinen nokta da üyelerimizin ekonomik açıdan mağdur edileceğini gördük ve biz orada tavrımızı net olarak ortaya koyarak projeden çekildik. O proje bizim için yapılıyor, bizim için yapılmak üzere yola çıkıldı. Ama biz bu saatten sonra mevcut bulunduğumuz yerde hizmet vermeye devam edeceğiz ve asla siz buradan gitmediğiniz sürece kimse bizi burada götüremez. Biz bunu sayın belediye başkanımızla da konuştuk. Bu dakikadan sonra artık konunun muhatapları konuşsun”

 

-“Biz mevcut bulunduğumuz alanlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Hiçbir sıkıntımız yoktur” 

Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Biz mevcut bulunduğumuz alanlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Hiçbir sıkıntımız yoktur. Netice de 20 yıldır burada hizmet veriyoruz. Malatya kayısısı dünyanın en prestijli ürünlerinden bir tanesidir.  Bu kadar kıymetli bir ürünün, bu kadar yetersiz bir alanda hizmet vermesi bu kadar esnafımızı ve tüccarımızı daha temiz ve daha prestijli bir alanda hizmet vermesini sağlamak yine de bizim görevimiz, bunun içinde mücadele etmeye devam edeceğiz. Yani biz yeni bir yer ve yeni bir tesisten vazgeçmiş değiliz. Başka imkanlar ve başka modeller geliştireceğiz. Bizden desteğinizi çekmeyin, aslan yattığı yerde belli olur. Ortaya bir mağduriyet koyalım diye yapmadık bu işleri. Bizim bütün amacımız sizi gerçekten size yakışır, Malatya kayısı tüccarına yakışır bir alana taşımaktı. Tekrar söylüyorum; Yeni Şire Pazarı ve Yeni Buğday Pazarı projelerinden çekildik. Bundan sonra konunun tarafları kendileri düşünsün. Biz 2 yıl iyi niyetle burası için, fiyatlandırma yaptık. Başkaları başka bir şey anlatabilir, oda sıkıntı değil. Ama siz bize güvendiniz, inandınız bu noktaya kadar geldik. Ben sizin temsilcinizim, yanınızdayım, arkanızdayım, önünüzdeyim. Allah hepinizden razı olsun, hakkınızdan hayırlısı olsun. Belki bundan sonra bir daha toplanma ihtiyacı duyacağız. Ama sonuçta büyük bir zafer ve başarıyla çıkacağımızdan ben eminim.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar