SON DAKİKA

TRT Akademi İletişim Fakültesi Öğrencilerine Eğitim Verdi

TRT Akademi İletişim Fakültesi Öğrencilerine Eğitim Verdi
A- A+

TRT Akademi İletişim Fakültesi Öğrencilerine Eğitim Verdi

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi TRT Akademi’ye ev sahipliği yaptı. TRT’nin profesyonelleri, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek atölye eğitimleri verdi.

24-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen TRT Akademi Atölye Eğitimleri’nde öğrencilere; “TV-Belgesel Atölyesi”, “Radyo Atölyesi”, “Dijital İçerik Atölyesi” ve “Ses Montaj Atölyesi” konularında eğitimler verildi.

“TV-Belgesel Atölyesi”nde Başkameraman Savaş Ferhat tarafından kamera kullanım teknikleri, stüdyoda kamera kullanımı ve yayın esnasında nasıl davranılması gerektiği anlatıldı.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi TRT Akademi’ye ev sahipliği yaptı. TRT’nin profesyonelleri, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek atölye eğitimleri verdi

“Radyo Atölyesi”nde Spiker Ayfer Durak tarafından Türkçenin doğru kullanımı, diksiyon ve hitabet, topluluk önünde konuşma konulu başlıklar atölyede uygulamalı şekilde gösterildi.

“Dijital İçerik Atölyesi”nde Tolga Akkuş’un sunumu ile web 3.0 teknolojileri, Nitelikli Fikri Tapu (NFT) ve arttırılmış gerçeklik konuları öğrencilerle sohbet eşliğinde gerçekleştirildi.

Mehmet Zafer Altay ile  “Ses Montaj Atölyesi”nde yayın masası, ses temizleme, ekleme ve kesme gibi atölye çalışmaları yapıldı.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği atölyeler soru-cevap şeklinde son buldu.

Üç gün süren öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği TRT Akademi Atölye Eğitimleri’nin sonunda TRT profesyonelleri İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın’ı makamında ziyaret ederek eğitimleri değerlendirdi. Ziyaret sonrasında TRT Akademi eğitimcilerine hediye takdim edildi.

KAYNAK: Haber: Leylanur Çelik / İNÜHABER MERKEZİ

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar