SON DAKİKA

TSO ve Ticaret Borsası Üyeleri Sandık Başına gidiyor

TSO ve Ticaret Borsası Üyeleri Sandık Başına gidiyor
A- A+

TSO ve Ticaret Borsası Üyeleri Sandık Başına gidiyor

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Malatya Ticaret Borsası’nda hafta sonu yapılacak olan seçimlerde Meclis Üyelerinin ardından yönetimlerini belirleyecek.  Oda ve Borsa üyeleri, seçimlerde TSO Meclisi’nin 70 üyesi, Ticaret Borsası Meclisi’nin de 16 üyesinin belirlenmesi için oy kullanılacak.

-TSO Meclisi için 70 Meclis Üyesi seçilecek…

Yasal olarak 4 yıldan bir gerçekleştirilen oda seçimleri kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimi 2 Ekim Pazar günü TSO binasında gerçekleştirilecek. Yaklaşık 6 bin üyenin oy kullanması beklenen 2 Ekim Pazar günkü TSO seçiminde TSO Meclisi’nde temsil edilen 30 meslek komitesine toplam 70 Meclis Üyesi seçilecek.

TSO Meclisi’nin yeni oluşumu 9 Ekim’de ilk meclis toplantısını en yaşlı üye başkanlığında gerçekleştirecek ve Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Asil ve yedek üyeleri, Meclis Başkanı ve Meclis Divanı, TOBB Genel Kurulu asil ve yedek delegeleri, Disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri seçimini yapacak.

TSO Başkanlığı için mevcut başkan Oğuzhan Sadıkoğlu ile Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı Akif Baştürk yarışıyorlar. Her iki adaydan listesinde en fazla Meclis Üyesi çıkartan başkanlık için bir adım öne çıkmış olacak.

-Ticaret Borsası Meclisi’nin 16 üyesi belirlenecek

Malatya Ticaret Borsası Meslek Komitesi ve Meclis Üyelerinin belirleneceği seçim, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü, Malatya Ticaret Borsası binasında yapılacak.

Malatya Ticaret Borsası seçimde sandık başına gidecek olan 607 üye toplam 7 meslek komitesinde yer alacak komite üyeleri, Meclis asil ve yedek üyeleri belirleyecek. Seçim sonucunda Ticaret Borsası Meclisi’nin 16 üyesi belirlenecek.

Ticaret Borsası Meclisi Üyelerinin belirlenmesinin ardından seçilen üyeler ilk toplantılarını 8 Ekim 2022 Cumartesi günü Malatya Ticaret Borsasında yapacak ve  Meclis Başkanı, Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu ile Birlik Genel Kurulu asil ve yedek üyeleri belirleyecek.

Malatya Ticaret Borsası Başkanlığı için mevcut Başkan Ramazan Özcan ile Zafer Cahit Leventoğlu yarışıyorlar.

Malatya esnaf ve sanatkar kesimi ise Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı 38 esnaf odasında geçtiğimiz Ocak -Mart aylarında seçimlerini tamamlamış ve birlik yönetimini belirlemişti

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar