SON DAKİKA

TSO Yönetimine ŞOK…  1.OSB’ye Müdür Ataması Yapıldı

TSO Yönetimine ŞOK…  1.OSB’ye Müdür Ataması Yapıldı
A- A+

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğüne, TSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu’nun olmayan kararı varmış gibi yazdırarak yapmak istedikleri atama dikkate alınmayarak,  1. OSB Müdürlüğüne başka bir isim müdür olarak atandı.

 

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Kararı ile 3 yıldır yürütmüş olduğu TSO Genel Sekreterliği görevinin istifa eden Remzi Yaşar’ı müdür olarak atadı. Remzi Yaşar, TSO Genel Sekreteri olmadan önce 1. OSB Müdürlüğünü yapıyordu. Böylece Yaşar, eski görevine yeniden dönmüş oldu.

 

TSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu, Vali Baruş’un katıldığını belirttiği, ancak Vali Baruş’un imzası ve şerhi olmayan atama karar metnini yazdırarak 1. OSB Müdürlüğüne Taha Memur’u müdür olarak atamıştı.

 

Bu arada, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu ise geçtiğimiz hafta değişmişti.  Vali Aydın Baruş’un Yönetim Kurulu Başkanı, sanayici Akif Baştürk’ün Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, sanayiciler Mahmut Topgül ve Mustafa Özhüsrev ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmişti. Usulsüzlük iddialarının odağında olan TSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu’nun ise 1. OSB Müteşebbis Heyetine isim bildirmemişti.

 

Bu arada, 1. OSB Müdürlüğüne atanan Remzi Yaşar’ın TSO Genel Sekreterliğinden istifasına yönelik gerekçelerin ise önümüzdeki hafta kamuoyuna yansıyacağı, gerekçeler arasında kamuoyunu rahatsız edecek noktaların olduğu öğrenildi.

 

Öte yandan, 1. Organize sanayi Bölgesi Müdürlüğünde TSO Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu’nun odağında olduğu yeni usulsüzlüklere ilişkin gelişme ve belgelerin de kamuoyuna yansıyabileceği de öğrenildi.

 

 

 

 

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar