SON DAKİKA
Reklam

Yandan geç, ortada Çalık'ın eczanesi var!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şu durum aktarılacak; AK Parti sayesinde elde edilen siyasi gücü kendi mallarını korumak için kullanarak depremde ağır hasar gören Malatya'nın geleceğini karartıyorlar.

Yandan geç, ortada Çalık'ın eczanesi var!..
A- A+
Reklam

RESMİ OLARAK ORTAYA ÇIKAN KROKİYE GÖRE; Depremlerde ağır hasar gören Malatya Çarşısı'nın yeniden düzenlenmesi için vatandaşın sağlam olan binaları da yıkılacak. Ama AK Parti sayesinde siyasi gücü elinde bulunduran Öznur Çalık'ın eczanesinin bulunduğu binaya ve komşularına karışılmayacak. Adalet bunun neresinde? 

Malatya Vali Ersin Yazıcı’nın  6 Şubat depremlerinin 1 yıldönümü nedeniyle düzenlediği basın toplantısında gazeteci Burhan Karaduman’ın malatyahaber.com’da yayınlanan ve Öznur Çalık’ın eczanesinin bulunduğu binayı çarşı projesinin içinden çıkartılmış olarak yansıtan bir haritayı gündeme getirerek, sorduğu soruya, Vali Yazıcı’nın cevaplandırmaları için söz verdiği kurum müdürü “Böyle bir harita yok” demişti. Aradan 1 hafta sonra aynı haritayı Malatya Valiliği, Basın Bülteni ile basına servis ederek kamuoyu ile paylaşarak, Öznur Çalık’ın eczanesini kurtarma projesini doğruladı. 

Bir otelde 4 Şubat Pazar günü basın toplantısı düzenleyen Vali Ersin Yazıcı, yaptığı açıklamaların ardından basın mensuplarına söz vermişti. Toplantıda söz alan Gazeteci Burhan Karaduman, malatyahaber.com’da “Malatya Kent Merkezi 'Güçlü- Torpilli'lere Göre mi Planlanıyor?!" başlığıyla, 2 Şubat'ta yayınlanan haberde yer alan ve Eski Milletvekili Öznur Çalık’ın eczanesini bulunduğu binanın rezerv alanı dışına çıkartıldığını gösteren harita / krokiyi Vali Ersin Yazıcı’ya göstererek çarşı düzenlemesinde siyasetçilerin torpiline göre yapılırken, binası sağlam olan vatandaşların mağdur olacağını gündeme getirmişti.

Haritaya bakan Vali Ersin Yazıcı, konuyu cevaplandırması için toplantıda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Cengiz Başer’e söz vermişti. Başer, elindeki rezerv alan haritasını Vali Ersin Yazıcı’ya göstererek, “Elimizde böyle bir harita ve çalışmamız yoktur” demişti. Araya giren YİKOB'dan Sorumlu Vali Yardımcısı Abdulselam Bıçak’da böyle bir harita çalışmaları bulunmadığını ifade etmişti. 

Malatya Valiliği tarafından, 10 Şubat Cumartesi saat 21.31'de basın kuruluşlarına maille iletilen bültenin ekindeki görsellerde, Vali Ersin Yazıcı’ya toplantıda gösterilen ve malatyahaber.com'un 2 Şubat'taki haberine kaynak olan kroki ve maket görüntüler kamuoyu ile resmi olarak paylaşıldı. 

-AK Parti sayesinde elde edilen siyasi gücü kendi mallarını korumak için mi kullanıyorlar?

Rezerv alandaki yıkımı yapılacak işyerlerini gösteren krokiye göre, Öznur Çalık’ın eczanesinin de bulunduğu 3 işyerinin yıkım dışı bırakıldığı görülüyor.  Konunun bazı siyasetçiler tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırılarak, depremde vatandaştan istenen fedakarlığa karşın, AK Parti sayesinde siyaset gücü elde edenlerin kendilerine torpil yaptırmaya çalışmalarının Malatya’da kentin geleceğine zarar verdiğinin, bu durumun vatandaşta önemli ölçüde tepkiye neden olacağının aktarılacağı öğrenildi. 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

7 yorum yapılmış

 • Hakan (2 hafta önce)
  Böyle siyasetçiler yüzünden ak parti Malatya da sempatisini kaybediyor. Bunlarin bir an önce siyasetten el cektirilmeleri gerekiyor.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Gökmen (2 hafta önce)
  Öznur Çalık gibi bir siyasetçinin böyle basit olaylarla final yapması çok kötü.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Mehtap (2 hafta önce)
  Eğer kazaen belediye başkanı seçilseydi çarşıda arazi kalmazdı
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Ahmet (2 hafta önce)
  Öznur Çalık zaten böyleydi, hep böyleydi, hiç değişmedi. Ailesi ve arazi, dükkan işi olunca öznur çalık hep böyleydi. Malatyalılar yeni farketti. Günaydın,
  %100
  %0
  Yanıtla
 • İhsan (2 hafta önce)
  Eğer öznur çalıkın eczanesine dokunulmayacaksa hiç kimsenin binasına dokunulamaz.
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Kadir (2 hafta önce)
  İyiki belediye başkan adayı yapmamışlar, yoksa koca çarşının başına neler gelirdi neler
  %100
  %0
  Yanıtla
 • Görül (2 hafta önce)
  Bunların yüzünden artık AK Parti'-ye oy vermeyeceğim. AK Parti bunlardan hiç bir zaman hesap sormadı. Yaptıkları yanlarına kar kaldı.
  %100
  %0
  Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar