SON DAKİKA

Yeni Çevre Müdürü Koltuğa Oturdu

Yeni Çevre Müdürü Koltuğa Oturdu
A- A+

Çevre İl Müdürü Laloğlu görevine başladı 

Malatya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne atanan Alil Laloğlu, görevine başladı.

Malatya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü iken, “Almanya’ya gri pasaportla adam gönderme” soruşturması nedeniyle görevden el çektirilen,  24 Ocak Depremi sonrasındaki bina yıkım ihaleleri soruşturmasında nedeniyle hakkında soruşturma izni verilen ve dava açılan Fikret Onhan’dan sonra  Gaziantep İl Müdürü Hasan Alan Malatya İl Müdür Vekili olarak  atanmıştı. Fikret Onhan daha sonra Karaman il müdür vekili olarak görevlendirilmişti.  Hasan Alan yeniden Gaziantep il Müdürlüğüne atanırken, Malatya’ya ise Erzurum İl Müdür Vekili Ali Laloğlu getirildi.

Malatya Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Ali Laloğlu görevine başladı.

Ali LALOĞLU  KİMDİR?

1968 yılında Erzurum İline bağlı Çat İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çat İlçesi’nde tamamladı. 1992 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1997 Yılında Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü emrinde Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. 2001 yılında (Mülga Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü) Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne İnşaat Mühendisi olarak naklen atandı.

2001 – 2012 Yılları arası Yapım Şube Müdürlüğü emrinde Kontrol Mühendisi olarak görev yaptı. Bayındır Memur-Sen Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2012 – 2014 Yılları arası Yapım Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2014 Yılında Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcılığına vekâleten atandı. 31.08.2015 Tarihinde İl Müdür Yardımcılığı görevine asaleten atandı.

Bakanlığın 19.10.2020 tarihli ve 220994 sayılı Olurları ile Erzurum Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak vekâleten atandı.

 Evli ve iki çocuk babasıdır.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 13.01.2022 tarihli ve 2695711 sayılı Olurları ile Malatya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü olarak atanmıştır.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar