SON DAKİKA

Yetiştiricilerin de kayıt defteri oldu

Yetiştiricilerin  de kayıt defteri oldu
A- A+

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde düzenlenen toplantı da Soy Kütüğü Projesinin Islah Projesine devri ile ilgili Üçüncü Ülkesel Halk Elinde Islah Proje Açılımı konusunda toplantı yapıldı.

Verim kaydı tutulması ve defter dağıtımı programına Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Dr. Selami Aygen, Proje lideri Prof. Dr. Zeki Erişir, Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, teknik personeller ve Soy Kütüğünden Islah Projesine geçiş yapan yetiştiriciler katıldı. 

Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Selami Aygen, “Üretmek zorundayız. Tarım teşkilatı ve birlik olarak sizlere destek sağlıyoruz. Çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz” derken, Proje Lideri Prof. Dr. Zeki Erişir ise, “Projedeki hayvanların küpe numaralarını ve verim kayıtlarını almanız için sizlere verim kayıt defterleri dağıtacağız. Proje teknik arkadaşlarımızın kontrolünde bu verileri düzenli olarak tutup programlarımızı yapacağız” diye konuştu.

Malatya Tarım Platformu Başkanı ve Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Malatya’mıza kazandırdığımız Üçüncü Ülkesel Halk Elinde Islah Projemiz hayırlı olsun. Proje de düzenli kayıt tutulması için kayıt defteri dağıtacağız. Düzenli kayıtlarımız ileride bizlere et verimi, süt verimi, ikizlik oranları olarak pozitif şekilde katkılar sağlayacak ve verimleri arttırmış olacağız. Besleme ve sağlıkla ilgili daha fazla dikkat edeceğiz. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze ve tüm ekibine yaptığımız çalışmalarda bizlere destek olduklarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar