SON DAKİKA

Zabıta Çarşıyı İşgalden Kurtarıyor!..

Zabıta Çarşıyı İşgalden Kurtarıyor!..
A- A+

6 Şubat 2023 depremleri sonrasındaki kaos ve yönetim boşluğu nedeniyle meydan, kaldırım ve caddeleri işgal eden, kenti adeta köy ve kasabaya çeviren işgalcilere karşı, kent düzenini yeniden sağlamak üzere Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçti.

Yerel yönetimlerin ve ilgili kolluk makamlarının aşırı müsamahası nedeniyle, başta kent merkezi olmak üzere tüm kentte, geri kalmış ülke görüntüleri yaratan, istedikleri yere tezgah kurarak, insan yaşamını zorlaştıran ve bugüne kadar kendilerine engel olan, denetleyen bir kurum olmadığı için, bunun boyutlarını her geçen gün artıran ve bu nedenle vatandaşların büyük çapta şikayetlerine neden olan işgalcilere karşı denetim ve işgale son verme çalışmalarına başlandı.

Malatya'da düzeni yeniden sağlamak, insanların ortak yaşam alanlarındaki işgale son  vermek için ilk etapta işgalcilere uyarıda bulunularak, 3 gün içerisinde cadde, kaldırım ve meydan işgallerini sonlandırmaları istendi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, sürenin sona ermesinin ardından, polis ekiplerinin de nezaret ettiği 'işgale ve kirliliğe son verme' çalışması başlatarak, işgale neden olan tezgahları, panoları toplamaya başladı. Bu çalışmaların, kentte düzen sağlanana kadar devam edeceği bildirildi.

Büyükşehir Zabıtası'nın, çok uzun bir süreden sonra asli görevlerinden biri olan kent düzenini sağlama işine başlaması vatandaşlarca takdir edildi.

Büyükşehir Belediyesi'nin, kent merkezi başta olmak üzere tüm kentte trafik düzenini bozan ihlallere, kanunsuz parklara, kaldırım işgaline karşı da harekete geçtiği bildirildi.

KAYNAK: malatyaheber.com

malatyayenises.com

malatyagazete.com

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar