SON DAKİKA

9 bin 300 uyuşturucu hap yakalatan makam şoförüymüş… 

9 bin 300 uyuşturucu hap yakalatan makam şoförüymüş… 
A- A+

Malatya ‘da 15 gün önce Emniyet ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yeşil reçeteye tabi 9 bin 300 hap ele geçirilen şüphelinin kamu kurumunda il müdürünün şoförü olduğu ortaya çıktı. Evinde 4 bin 652 adet hap yakalatan şüphelinin Adliyede ifade verirken itirafı üzerine kurum binasının bodrum katında yapılan aramada 4 bin 648 adet hap çıktığı öğrenildi.

-9 bin 300adet hap 

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “torbacı” olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik  olarak 30 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen operasyonda yeşil reçeteye tabi 9 bin 300 hap ele geçirilmiş ve 1 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

-İl müdürünün makam şoförü çıktı… 

Şüpheli F.D.’nin Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde görevli F.D. sürekli işçi kadrosunda görev yaptığı ve il müdürünün makam otomobilini kullandığı ortaya çıktı. Buna göre; Narkotik ekiplerince evinde 4 bin 648 adet, üzerinde ise 4 olmak üzere 4 bin 652 adet hap yakalatan şüpheli, Adliyede ifade verirken itirafta bulunarak 4 bin 648 adet hapında İl Müdürlüğü bodrum katında sakladığını söyledi. Narkotik ekipleri İl Müdürlüğüne gelerek gösterilen nokta da 4 bin 648 adet hapa el koydu.

-Bakanlık açıklama yaptı  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından 15 Kasım 2021 Pazartesi günü bakanılğın resmi web sayfasından, “İl Müdürlüğünde Narkotik Operasyonu Başlıklı Habere İlişkin Basın Açıklamamız” başlı altında resmi bir açıklama yapılarak detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığ’nın açıklaması şu şekilde; “Bazı basın ve yayın organlarında yer alan, “İl Müdürlüğünde Narkotik Operasyonu” başlıklı haber nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde görevli F.D. sürekli işçi kadrosunda görev yapmakta iken emniyet güçlerinin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda göz altına alınmış ve mahkemece tutuklanmıştır. Bakanlığımız tarafından derhal müfettiş görevlendirilmiş ve kişinin iş akdi fesih edilmiştir.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 30.10.2021 tarihinde F.D. isimli şahsın ikâmetinde yapılan aramada yeşil reçeteye tabii uyuşturucu ve uyarıcı özelliği olan hap ele geçirilmiş ve şahıs gözaltına alınmıştır. Ayrıca yapılan sorgulamada İl Müdürlüğü bodrum katında aynı özelliklere sahip uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri sakladığı beyanı üzerine yapılan aramada söz konusu maddelere de el konulmuştur.

Şahıs “Yeşil Reçeteye Tabii Uyuşturucu ve Uyarıcı Özelliği Olan Hap Satmak” suçundan 31.10.2021 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Olayın hemen ardından 4857 sayılı iş kanunun 25. Maddesinin “II” Fıkrasında belirtilen Ahlak ve iyi Niyet Kurallarına Uymayan Haller ve Benzerleri başlığı “d” bendi uyarınca ivedilikle gerekli işlem yapılarak açığa alınmış ve 05.11.2021 tarihinde iş akdi fesih edilerek kurum ile ilişiği kesilmiştir.

Konu ile ilgili 04.11.2021 tarihinde başlatılan soruşturma Bakanlığımız müfettişleri tarafından çok yönlü olarak sürdürülmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar