SON DAKİKA

Adliye  ve Baro birlikte çelenk sundu

Adliye  ve Baro birlikte çelenk sundu
A- A+

Adliye  ve Baro birlikte çelenk sundu

Malatya’da 2022-2023 Adli Yıl Açılışı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde çelenk sunum töreni düzenlendi. Malatya’da ilk defa adli temsil yöneticileri ile Malatya Barosu birlikte çelenk sunumu yaptı.

Atatürk Anıtı önünde Adli Yıl Açılışı nedeniyle düzenlenen törene Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Müzeyyen Yıldırımoğlu, Malatya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ömer Mete ve Malaya Baro Başkanı Onur Demez ile Malatya Baro Yönetimi katıldı.

 

Malatya’da törende ilk defa adli temsil yöneticileri ile Malatya Barosu birlikte çelenk sunumu yaptı.

Malatya Adliyesi ve Malatya Barosu çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

-“Yeni adliye binası yapılmalı”

Tören sonrasında konuşan Malatya Barosu Başkanı Onur Demez, “Hukuk devletinin ve demokrasinin olmazsa olmazı bağımsız, tarafsız yargının kurucu ve idari unsuru olan başta hakim, savcı, avukatlarımızın ve adalet sistemimiz içerisinde görev yapan tüm yargı çalışanlarının 2022-2023 adli yılını kutluyorum.  Bu adli yılda; ilimizde kurulacak olan Bölge Adliye Mahkemesinin faaliyete geçirilmesi ve ilimizdeki tüm yargı camiasının ortak sorunu olan yeni adliye binasının yapımı tamamlanarak kullanıma elverişli hale getirilmesi en büyük temennilerimizdendir” dedi.

Demez açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Yine bu vesile ile yargının üç sacayağı olan karar, iddia ve savunmayı temsil eden hakim, savcı ve avukatların birlikte daha güçlü olduğunu bilerek, bu sacayaklarından birinin olmamasının veya geri planda tutulmasının adalete engel olacağını belirtmek isteriz. Adil yargılanma ve adaletin tecellisi hedefleri ve birlikteliğimiz ile bu adli yılda da var olan gücümüze güç katacağımız inancı içerisindeyiz. Hukukun üstünlüğünden, adaletten, sosyal hukuk devletinden; bağımsız, tarafsız, güven veren yargıdan ödün verilmeyecek bir adli yıl olmasını temenni ederek, görevi başında şehit olan yargı mensuplarımızı rahmetle yâd ediyor, yeni adli yılın ülkemize, milletimize ve yargı camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

BURAYI TIKLAYINIZ.... MALATYA'NIN GÜNCEL HABER VİDEOLARI BURADA

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar