SON DAKİKA

AK Partili Özhaseki, “Türkiye göçmen kampı değil”

A- A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki Malatya’da yaptığı açıklama da, “Batının kendilerine has açıklamalarını kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz. Türkiye göçmen kampı değil” dedi.

 

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Afgan göçmen konusun da  ülkeye gelmemesi hususunda elimizden geleni yapıyoruz. Bu konu da Batı’nın kendine has bir takım, iç kendi dengeleri ile ilgili konuşmaları da kınıyoruz, kendilerine geri iade ediyoruz. Burası göçmen kampı değil. Ve o konuda sıcak bakmadığımızı da defalarca söylüyoruz.” dedi.

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Malatya temasları çerçevesinde AK Parti il Başkanlığın ziyaret ederek, burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özhaseki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafnıdan 12 bin işçini işten çıkartıldığını, ancak 18 bin kişinin işe alındığını da söyleyerek, “Ankara ve İstanbul’da özellikle, altını çizerek söylüyorum arkadaşlar; aradan neredeyse 2.5, 3 sene geçti, şuana kadar neredeyse taş üzerine ta koyduklarını görmedik. Haklarını yemeyelim, 1-2 tane heykel açtıklarını gördüm” dedi.

 

 

-İş yapmıyorlar, algı yapıyorlar”

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Hamdolsun yine birinci partiyiz. Hem yerelde, hem genelde birinci olmaya devam ediyoruz. Bugünlerde anketler yapılıyor. Muhalefet haliyle biraz daha özgüven patlaması yaşayarak ‘erken seçim’ diye bağırsa da millete soruluyor; ‘Sorunlar var, size göre kim çözer?’ Yine ‘Recep Tayip Erdoğan ve AK Parti’ deniliyor. Yerel seçimler zamanında yapılır, genel seçimler de zamanın da yapılır. Herkesin de zaten tıraşı gözünün önüne düşer. Ankara ve İstanbul’da özellikle, altını çizerek söylüyorum arkadaşlar; aradan neredeyse 2.5, 3 sene geçti, şuana kadar neredeyse taş üzerine ta koyduklarını görmedik. Eğer bir hizmet varda biz göremiyorsak lütfen söylesinler, biz de onun farkında olalım. Zaten her hangi bir şekilde bir iş yaptıklarını gören olmadı. Haklarını yemeyelim, 1-2 tane heykel açtıklarını gördüm, bir de galiba geçenler de Adana’da tek katlı bir kreş yapıyorlardı, sübhanallah boncuğu gibi 9 tane dizilmiş temel atıyorlardı, onu gördüm. Bunun dışında da daha bir hizmetlerini görmedim. Ama yaptıkları çok güzel bir iş var, oda algı operasyonu, bunu iyi öğrendiler. Mağduriyet edebiyatı yapıyorlar, fakat hiçbir iş yapmadan da piyasadaki algıyı idare etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.” İfadelerini kaydetti.

 

 

-İstanbul’da 12 bin işçiyi çıkardılar, ardından 18 bin işçi aldılar

Özhaseki şunları söyledi, “Seçim öncesinde bunların genel başkanları ve adayları çıkıp, ‘Biz işçinin ekmeği ile oynamayacağız’ demediler mi? Dediler. ‘Emekçinin hakkına saygı göstereceğiz’ demediler mi? Evet, dediler. Ne oldu peki arkadaşlar? İstanbul’da yaklaşık 12 bin kişiyi işten attılar, parkta çalışan, temizlikte çalışan, sokakta çalışan, gariban insanları ekmeğinden ettiler. Peki, arkasında da 18 bin kişiyi işe aldılar. O 18 bin kişiyi de kendi aralarında dostlarımız dedikleriyle aralarında paylaşarak, yani bir taraftan İyi Parti’ye, bir taraftan HDP’ye pay dağıtarak işçi almaya devam ettiler. Bizim borçlanma miktarlarımız 25 yıl içerisinde İstanbul’da 23 milyar lira gibi. Yani senede 1 milyar lira bile değil. 2 senede İstanbul Büyükşehir Belediyesinin borçlanma olarak Meclis’ten aldığı karar 20 milyar lira civarında. Bu ne iştir böyle ya? İş yapma kabiliyetlerinin ve becerilerinin olmadığını da hepimiz biliyoruz.”

 

 

-“Burası göçmen kampı değil”

 

 

Afganistan’daki Türk askerlerinin geri dönüşü hakkında da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Afganistan meselesinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Dışişleri Ekibi, devlet olarak daha doğrusu tahakkuz halinde takip edilen bir ortam var. Herkes biliyor olanı biteni orada. Nihayetinde bizim için önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin, Türk milletinin bir taraftan menfaatleri, bir taraftan da onurudur. Orada alınan kararlar günü birlik takip neticesinde verilmektedir. Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz.  Afgan göçmen konusun da ülkeye gelmemesi hususunda elimizden geleni yapıyoruz. Bu konu da Batı’nın kendine has bir takım, iç kendi dengeleri ile ilgili konuşmaları da kınıyoruz, kendilerine geri iade ediyoruz. Burası göçmen kampı değil. Ve o konuda sıcak bakmadığımızı da defalarca söylüyoruz. Şuanda da yerel yönetimlerimizi ilgilendirecek kadar göçmen boyutu olduğunu da düşünmüyorum. Olursa da zaten bunların tedbiri alınır. Bu konuda devlet olarak da üzerimize düşeni yapıyoruz.” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar