SON DAKİKA

"Başkan Doğru Yolda, Destekliyoruz"

A- A+
Reklam

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Kanrademir, “Başkanımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz başkanımızın doğru yolda olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Ziyarette konuşan  MAGİNDER Başkanı Salih Karademir, “Derneğimiz depremden bir ay önce kuruldu. Malatya’da her sektörden her değerden her siyasi görüşten değerli iş arkadaşlarımızdan oluşan bir derneğiz. Derneğimizin iki kuruluş amacı var; birincisi Malatya’da yatırım yapmak, ikincisi ise Malatya’nın derdi ile dertlenmek ve şehrimizin sorunlarına çözüm bulabilmek. Malatya’nın sorunlarını çözmek ve elimizi taşın altına koymak için derneğimizi kurduk. Sivil toplum kuruluşu olarak hiçbir siyasi beklentimiz yok.  Bir alçı fabrikası kurmak için bir araya gelmiştik ama bir ay sonra deprem oldu. Depremden sonra dağılmadık, depremzede vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olduk. Keza Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan da deprem zamanında herkesin yardımına koşmaya çalıştı. Biz dernek adına kendisine teşekkür etmek için geldik. Şahsım ve derneğim adına Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Ayrıca dernek olarak Başkanımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz başkanımızın doğru yolda olduğuna inanıyoruz. Çünkü kendisi gerçekten Malatya sevdalısı ve yaptığı çalışmaları da görüyoruz. Başkanımıza yapmış olduğu çalışmalardan dolayı da teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,  “Sivil toplum kuruluşları toplumumuzun vazgeçilmez temel unsurudur. Demokrasinin temel değeridir. STK’ların kendi kuruluş amaçlarına uygun hareket etmesi demokrasiyi ve hukuku güçlendirecek temel değerlerdir. Salih Bey’in konuşmasında ifade ettiği ‘Biz sivil toplum kuruluşları olarak siyasi beklentimiz yok sadece şehrimizin geleceği ve istikbali için birlik beraberlik ve dayanışma amacıyla bir araya geldik’ cümleleri çok manidar ve önemlidir. 

Biz de çok değerli ve güçlü sivil toplum kuruluşları da var. Çalışmalarımızda onları yanımızda gördük ve bizlere destek oldular. Şehrin sorunlarını ve problemlerini çözmek ve ilgili makamlara iletme noktasında güzel çalışma örnekleri sergiledik. MAGİNDER, inşallah belirlemiş oldukları kriterler doğrultusunda çalışmalarını gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma gösterirler. Bizlerde her konuda sizlere destek olacağız. Bu anlamda MAGİNDER’in ve değerli yönetim kurulunun kurulma amaçlarından dolayı bir araya gelmelerini tebrik ediyorum. Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bundan sonraki süreçte de daha yoğun daha gayretli çalışma ile toplumun bütününü kucaklayabilecek bir yelpaze içerisinde şehrimizi geleceğe ve ileriye taşıyacak bir yapı formatında olmalarını, demokratik anlamda da şehrin yöneticilerine bilgi ve katkı sunma noktasında önemli görev ifa edeceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı. 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar