SON DAKİKA

Başkan Mahkemeye Zorla Götürülecek

Başkan Mahkemeye Zorla Götürülecek
A- A+
Reklam

Yeşilyurt Belediyesi'nin, resmi kamu imkanlarının, bazı yönetici ve çalışanlarının da aracı edilip kullanılmasıyla sağlanan gri pasaportla (hizmet pasaportu), iki ayrı grup olarak yurt dışına gönderilen ve yurtdışına çıkarılma karşılığında organizatörlere para ödeyen 90 şahsın geri dönmemeleriyle ilgili ‘insan- göçmen kaçakçılığı’ skandalına yönelik açılan davaya bakan mahkemenin tanık olarak dinlenmesi için tebligatı makamına gönderdiği Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın duruşmaya katılmaması üzerine önümüzdeki duruşmaya polis zoruyla getirilmesi kararı verildi. 

17 Şubat 2020'de ve 17 Eylül 2020'de olmak üzere toplam 90 kişinin Yeşilyurt Belediyesi’nin sözde çevre projesi kapsamında  gri pasaport düzenletilerek Almanya’ya 'kaçırılması' ve bunların Türkiye’ye dönmemesi üzerine başlatılan “Göçmen Kaçakçılığı Soruşturması” kapsamında Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesine Yeşilyurt eski Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, Bingöl-Servi eski belediye başkanı Ali Ayrancı ve olayın Almanya’daki bağlantısı olduğu iddia edilen Ersin Kilit hakkında “Göçmen Kaçakçılığı Yapma” suçundan 3 ile 8 yıl arasında hapis cezası talebi ile Eylül 2022’de dava açılmıştı.

Malatya 10. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki 4. duruşmaya sanık avukatları katıldılar. Tanık olarak dinlenilmesi için Yeşilyurt Belediye Başkan Makamına tebligat gönderilen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar duruşmaya gelmedi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet duruşmaya gelmeyerek mahkemenin tebligatına uymaması üzerine 22 Mayıs 2024 tarihindeki 5. Duruşmaya polis zoruyla getirilmesi kararı verildi. Mahkeme aynı şekilde duruşmaya tanık olarak gelmeyen Veysel Ser içinde zorla getirme kararı verdi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  Ekim 2023 tarihinde yapılan 3. Duruşmaya tanık olarak dinlenilmesi için gönderilen tebligatın adresine ulaşmaması üzerine mahkeme tebligatın Yeşilyurt Belediye Başkanlığı makamına gönderilmesine karar vermişti. Makama gönderilen tebligata rağmen mahkemeye tanık olarak gelmeyen Mehmet Çınar için mahkemenin bu kez zorla getirilmesi kararı verdi. 22 Mayıs 20024 tarihinde Belediye Başkanı sıfatı da olmayacak olan Mehmet Çınar’ın mahkemede yapacağı tanıklık merakla bekleniyor. 

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

1 yorum yapılmış

  • Erdem (3 hafta önce)
    Bu ülkede adalete saygı duymayıp kraliyet makamına güvenenler,acaba yönetimlerinde ne kadar adil oldular şüphe duymak lazım.yapılan yanlışların hesabı sorulmaz ise içerde yatanlar sadece sahipsiz,arkası olmayanlardır diye düşünmek zorunda kalırız.adaletin herkes için eşit olmadığı bir ülke yaşanılmayacak hale gelir ve yolsuzlukların önü alınamaz.
    0
    0
    Yanıtla
Reklam
Çok okunanlar