SON DAKİKA

“Bir anda 85 milyon ‘tek yürek' oldu”

“Bir anda 85 milyon ‘tek yürek' oldu”
A- A+
Reklam

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, “Saadet Partimiz köklü geçmişi ve liyakatli kadroları ile deprem felaketi sonrasında hızlı ve planlı bir şekilde çalışmalarına başlamış ve milletimize en güzel hizmeti sunmak için canla başla saha çalışmalarını sürdürmüştür.” dedi. 

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, 6 Şubat Depremlerinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadeleri kaydetti, “6 Şubat 2023 tarihinde yalnızca 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler ve sonrasındaki artçı depremler 15 milyona yakın nüfusun yaşadığı 11 ilimizde (Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Kilis, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Elazığ) büyük bir yıkıma ve can kaybına yol açmıştır. Oldukça geniş bir coğrafyayı etkileyen depremlerde resmi açıklamalara göre 50 bin 783 kişi hayatını kaybetmiş, 107.204 kişi ise yaralanmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Yine depremler nedeniyle yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar ve sabırlar diliyorum.

Bir yıl önce önce yaşanan depremler sadece deprem bölgesinde yaşayan 13,5 milyon vatandaşımızı uykusundan uyandırmadı. Ülkemizde yaşayan 85 milyon insan asrın felaketinin acısını yüreğinde hissetti. O sabah Türkiye’nin uyandığı en acı günlerden biri oldu. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildi... Felaketin boyutu da ilerleyen saatlerde daha da netleşti. Bir anda 85 milyon ‘tek yürek’ oldu. Yurt içinden ve yurt dışından ekipler arama kurtarma çalışmalarını sürdürürken, tüm Türkiye enkazdan bir can daha çıkarılmasını bekledi. Kimi ekran başındaydı kimi radyodan takip etti kimi sosyal medyada yardım çağrısı yaptı.

Depremin ilk anından itibaren bizler de Saadet Partisi olarak derhal harekete geçtik. Anadolu Gençlik Derneğimiz, CANSUYU Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz, YENİAD ve diğer Milli Görüşçü Kuruluşlarımız ile birlikte zor durumda kalan depremzede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına adeta bir seferberlik başlattık. Yaşanan depremlerin hemen ertesi gününde eski köy garajı meydanına büyük bir aşevi kurarak yemek ikramımızı hızlı bir şekilde başlattık. Günde yaklaşık 10 bin kişiye öğlen ve akşam yemeği ile birlikte 24 saat çorba ikramında bulunduk. Malatya’da deprem sonrasında kurulan ilk aşevi olan bu aşevimizde 4 ay boyunca Malatyalı depremzede hemşerilerimize sıcak yemek ikramında bulunduk. Aşevi çalışmamızın yanı sıra teşkilatımız diğer illerden gelen yardımları koordineli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gece gündüz çalışmalarına devam etmiştir. Dolayısıyla milli görüş teşkilatları olarak yalnızca aşevi ve yemek organizasyonları ile yetinmedik. On binlerce Malatyalı hemşerimize gıda kolileri, odun, kömür, soba ve elektrikli soba dağıttık. Şunu samimiyetle söylemek isterim ki; Malatya’da gerek yardım dağıtımında olsun gerekse aşevi organizasyonu konusunda olsun en verimli ve sağlıklı şekilde çalışma gerçekleştiren teşkilat olduğumuzu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim. Elbette tüm bu çalışmaları “insanların en hayırlısı insanlara faydası olandır” düsturu ile ve tamamen Allah rızasını gözeterek gerçekleştirdik. Üzerimizde büyük bir sorumluluk ve görev olduğunun şuurundayız. Bu sorumluluk bilinci bizi daha çok çalışmaya ve gayrete sevk ediyor. Saadet Partimiz köklü geçmişi ve liyakatli kadroları ile deprem felaketi sonrasında hızlı ve planlı bir şekilde çalışmalarına başlamış ve milletimize en güzel hizmeti sunmak için canla başla saha çalışmalarını sürdürmüştür. Başta Sayın Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu olmak üzere bizleri yalnız bırakmayan tüm kuruluşlarımıza ve kıymetli teşkilat mensuplarımıza tekrardan teşekkür ediyorum.

Yeniden belirtmek isterim ki; yaşadığımız bu zor günleri Allah’ın izniyle birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu canlı tutarak aşacak ve özlenen saadet dolu güzel günleri hep birlikte inşa edeceğiz.”

Reklam

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Reklam
Çok okunanlar